کد خبر: 678013 A

دریادار خانزادی:

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حضور مقتدرانه این نیرو در دریا تاکید کرد: با اقتدار و با صلابت، اجازه هیچ گونه تعرض و دست‌اندازی به دشمنان نخواهیم داد.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم الحاق ناو موشک‌‌‌انداز جمهوری اسلامی کنارک به منطقه سوم نبوت صمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: برابر فرمایشات فرمانده معظم کل قوا، اگر امنیت نباشد دستاوردهای بشری دست‌یافتنی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز کشور ما امن‌‌‌ترین کشور منطقه است، اظهار داشت: امنیت، بستر و فضای مناسبی را برای انجام مجموعه‌‌‌ای از فعالیت‌‌‌‌ها فراهم می‌‌‌کند تا مردم ایران بتوانند دستاوردهایی داشته باشند که چرخه انقلاب و مملکت و این نظام مقدس، در راستای رسیدن به اهداف مهم وارزشمند و آرمان‌های انقلاب اسلامی مسیر خود به خوبی طی کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به فرایندها و مسیر رو به رشد در طی سال‌‌‌های گذشته تصریح کرد: نزدیک به چهل سال از عمر باشکوه انقلاب اسلامی می‌‌‌‌گذرد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، آن نهال باریکی که به دست فرزندان این مملکت در بهمن ۵۷ رشد و نمو خود را آغاز کرد، امروز به یک درخت تنومند تبدیل شده است که در مقابل طوفان‌های سهمگین دشمنان استوار خواهد ایستاد.

خانزادی با اشاره به سابقه تاریخی پیشرفت‌‌‌‌های ارزشمند امنیتی و دفاعی به خصوص در نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: با صلابت و افتخار و با امنیت کامل در راستای اجرای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) امروز، یکی از تجهیزات پیچیده در عرصه دریا به منطقه سوم این نیرو ملحق شد.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مستشاران کشورهای بیگانه با این تصور که تجهیزاتی که به نیروی دریایی واگذار کرده‌‌اند دیگر امکان راهبری و استفاده از آنها نخواهد بود ایران را ترک کردند. غافل از اینکه جوانان برومند این مرز و بوم نه تنها مقتدرانه آن تجهبزات را نگهداری کرده و به آنها عمر انقلابی دادند بلکه نسبت به ساخت پیچیده‌‌‌ترین تجهیزات نظامی اقدام و این مهم را با موفقیت به انجام رساندند.

این مقام عالی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش با استفاده از همان تجهیزات در آغازین روزهای دفاع مقدس با آمادگی کامل ضربه بسیار محکمی به دشمن بعثی در دریا وارد کرد و طومار دشمن بعثی را در دریا در هم پیچید، ابراز داشت: رژیم بعث تا آخر جنگ تحمیلی هیچ حضور معناداری در دریا پیدا نکرد همچنین تکاوران نیروی دریایی ارتش نیز با خلق حماسه‌‌ای ماندگار در خرمشهر به خوبی توانستند راهبرد دشمن را با شکست مواجه سازند.

خانزادی افزود: امروز نیروی دریایی ارتش به برکت انقلاب اسلامی حرکت مستحکم خود را ادامه می‌‌دهد و شاهد آن هستیم که با ساخت پیچیده‌‌ترین تجهیزات نظامی از جمله زیردریایی، ناوشکن و... بر قله افتخار خودکفایی بایستد.

وی اضافه کرد: توانمندی در ساخت این تجهیزات و دستیابی به فناوری‌های روز دنیا به این معناست که آمادگی صددرصدی پاسخ به تهدیدات دشمن در دریا را داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید براینکه این الحاق پیام‌‌‌‌هایی برای دوستان و دشمان ما دارد، بیان کرد: امروز تنها شاهد الحاق یک فروند شناور جنگی به منطقه سوم نبوت نداجا نبودیم بلکه این الحاق برای استکبار جهانی که در دریا و اقیانوس‌‌‌‌‌ها گسترش یافته است حاوی این پیام بود که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز توانسته است با بهره‌برداری از تجهیزات و تسلیحات، از نیروی دریایی آب‌های ساحلی تبدیل به نیروی دریایی آب‌های آبی و اقیانوسی شود و علی‌رغم تحریم‌‌‌های ظالمانه توانسته است روی پای خود بایستد.

خانزادی پیام دیگر این الحاق را آمادگی و حضور مقتدرانه در دریا برشمرد و یادآور شد: با اقتدار و با صلابت، اجازه هیچ گونه تعرض و دست‌‌اندازی به دشمنان نخواهیم داد.

وی ادامه داد: نیروی دریایی ارتش آماده‌‌‌تر از همیشه برای انجام هر گونه همکاری در راستای تأمین امنیت جمعی و بهره‌‌برداری از منافع دریا به نفع همه ملت‌‌ها تلاش می کند و آمادگی دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور «ناو موشک انداز کنارک» در منطقه سوم دریایی ارتش را برای مردم خونگرم سیستان بلوچستان و شهرستان‌‌‌های چابهار و کنارک و در کل سواحل مکران با ارزش دانست و عنوان کرد: پیام این الحاق برای مردم سواحل مکران این است که پرچم علمداری توسعه سواحل مکران که با تدبیر مقام معظم رهبری به دست ارتش جمهوری اسلامی ایران سپرده شده است همچنان با افتخار و اقتدار برافراشته بماند و ما مصمم‌‌‌تر از پیش این مسیر را تا توسعه پایدار در منطقه سواحل مکران ادامه می‌دهیم.

امیر خانزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر