کد خبر: 677801 A

در نامه‌ای به جهانگیری؛

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، رئیس دیوان محاسبات کشور و رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، خواستار حل مشکل آب، برق و گاز مدارس شد.

در این نامه آمده است:

«با سلام و احترام

همانگونه که استحضار دارید بر اساس بند "ی" تبصره ۶ قانون بودجه ۱۳۹۷، مصوب شده است که از ابتدای فروردین ماه سال جاری هزینه های آب، برق و گاز مدارس با رعایت الگوی مصرف رایگان باشد، اما با گذشت بیش از شش ماه از سال ۱۳۹۷، تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

 با عنایت به مشکلات فراوانی که در سرانه مدارس وجود دارد و مدیران مدارس را ناچار به درخواست مبالغی از اولیای دانش آموزان کرده است، همچنین توجه به وضعیت معیشتی و مشکلات اقتصادی موجود و شکایت های مردمی واصله، این امر موجب سلب آرامش غالب خانواده ها به سبب عدم توان تامین مبالغ درخواستی مدارس شده است تا جایی که گزارش‌هایی مبنی بر افزایش تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل به علت مشکلات یاد شده موجود است. خواهشمند است دستور فرمایید رسیدگی به این موضوع با الویت در دستور کار قرار گیرد.

شایسته نیست در دولت جمهوری اسلامی ایران، قانون مصوب مجلس آن هم در خصوص عزیزترین اقشار جامعه، دانش آموزان و معلمان، مورد غفلت قرار گیرد. اعلام گزارش نهایی به فراکسیون فرهنگیان جهت اطلاع‌رسانی و پاسخگویی به نمایندگان و ملت شریف ایران به ویژه فرهنگیان عزیز مزید امتنان است.

با احترام و دعای خیر

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی

حمیدرضا حاجی‌بابایی»

حاجی‌بابایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر