کد خبر: 677238 A

پژمانفر در تذکر شفاهی:

یک عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای لاریجانی نباید با بیانات خود در جلسه غیرعلنی، نمایندگان را از عدم الحاق به CFT بترساند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم CFT در تذکری شفاهی خطاب به علی لاریجانی اظهار داشت: آقای لاریجانی! متأسفانه امروز شما در بین صحبت‌های آقای نقوی حسینی وارد شدید و صحبت‌های وی را قطع کردید؛ این اقدام شما خلاف است و بنده معتقدم که انجام خلاف، بد است اما اینکه رئیس مجلس خلاف آئین‌نامه عمل کند، بدتر است.

وی ادامه داد: بنده از صبح امروز چندین‌بار به دنبال بیان تذکر خود بودم، اما رئیس مجلس اجازه بیان این تذکر را به بنده نداد و از اختیارات رئیس است که هر کاری دلش می‌خواهد، انجام دهد.سؤال بنده این است که چرا مردم را نامحرم می‌دانید و بسیاری از مسائل مهم را در جلسات غیرعلنی مطرح می‌کنید؟ حق مردم است که درباره مسائلی چون الحاق به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم به صورت شفاف بدانند که قرار است چه اتفاقی برای کشور بیفتد.

این عضو فراکسیون ولایی ادامه داد:امروز مردم نگران هستند و چند هزار نفر از آنان جلوی مجلس جمع شده‌اند؛ دلیلی ندارد که برای بررسی این موضوع، دو ساعت جلسه غیرعلنی برگزار شود. آقای لاریجانی! شما در جلسات غیرعلنی از ادبیاتی استفاده می‌کنید مبنی بر اینکه کشور در معرض مشکلات زیادی است، ضرورت الحاق به این کنوانسیون را مطرح می‌کنید و این اظهارات شما برای نمایندگان ایجاد نگرانی می‌کند.

وی  با تأکید بر اینکه ما نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم، خاطرنشان کرد: در زمان برجام هم گفته شد که مشکلات مردم حل می‌شود اما نتیجه آن را دیدیم و امروز باید صراحتاً مشخص شود که با این کنوانسیون قرار است چه مشکلاتی حل و فصل شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر بیان کرد: بنده از آقای نقوی حسینی عذرخواهی می‌کنم که وسط صحبتش حرف زدم، اما در قضیه برجام آنطور نبود که ایشان مطرح کرد. مشروح مذاکرات چهار ساعت بود و کمیسیون برجام هم ۱۶ جلسه در این باره تشکیل داد، در فراکسیون‌ها جلسات متعددی گذاشته شد، بنابراین نباید مدام گفته شود که برجام در ۲۰ دقیقه تصویب شد. بنده در جلسه غیرعلنی چه کسانی را ترسانده‌ام!؟ آیا بنده چیزی گفتم که شما ترسیدید؟ شما از ساعت ۶ تا ۸ صبح جلسه غیرعلنی داشتید که بنده هم در آن جلسه حضور نداشتم.

وی خاطرنشان کرد: به نظر بنده، تهدید، پیامک‌هایی است که از بیرون می‌زنند و ما باید هنگام رأی‌گیری، خدا را در نظر داشته باشیم و شبهه‌ای هم در این زمینه وجود نداشته باشد.

 

پیامک لایحه مجلس شورای اسلامی مشکلات مردم لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر