کد خبر: 677000 A

مطهری:

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اتخاذ سیاست مستقل از سوی کره‌ جنوبی برابر آمریکا به ارتقا سطح مراودات ایران و کره جنوبی منجر می‌شود.

به گزارش ایلنا، وون یو چول، نماینده مجلس کره‌جنوبی و رییس کنفرانس محیط زیست و توسعه پایدار مجالس آسیا - پاسیفیک - روز شنبه با علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مطهری در این دیدار، با اشاره به ارتباطات تاریخی و دیرینه دو کشور گفت: همواره روابطی دوستانه، مثبت و رو به رشد در عرصه‌های مختلف میان ایران و کره جنوبی برقرار بوده است که پشتوانه مهمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین است.

وی خروج یکجانبه آمریکا از برجام و آغاز تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را اقدامی غیرقانونی خواند و اظهار داشت: سیاست‌های غلط و نادرست نمی‌تواند به روابط قدیمی سیاسی و اقتصادی ایران و کره‌جنوبی لطمه وارد کند.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اتخاذ سیاست مستقل از سوی کره‌ جنوبی برابر آمریکا به ارتقای سطح مراودات ایران و کره جنوبی منجر خواهد شد.

مطهری با تاکید بر اهمیت و لزوم گفت‌وگو و رایزنی در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی میان دو کشور تصریح کرد: نشست آینده کنفرانس محیط زیست و توسعه پایدار مجالس آسیا - پاسیفیک - در تهران می‌تواند به تداوم همکاری‌های مشترک کشورها و ارائه راه‌حل‌هایی پیرامون موضوعات جهانی مانند محیط زیست و چالش‌های بین‌المللی کمک کند.

وی بر ضرورت اجرایی شدن توافقات به امضا رسیده میان دو کشور خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن موافقتنامه‌ها و رفع موانع بانکی می‌تواند به توسعه مراودات اقتصادی، تجاری و صنعتی میان بخش‌های دولتی و خصوصی ایران و کره‌جنوبی منجر شود.

وون یو چول، نماینده مجلس کره‌جنوبی و رییس کنفرانس محیط زیست و توسعه پایدار مجالس آسیا - پاسیفیک - با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات فیمابین ابراز داشت: همکاری‌های پارلمانی میان مجالس کره‌جنوبی و ایران به توسعه مراودات سیاسی و اقتصادی و تسهیل ارتباطات فیمابین کمک خواهد کرد.

وی با اظهار تاسف از موانع به وجود آمده بر سر راه ارتباطات دو کشور بیان کرد: مقام‌‌های سیاسی و پارلمانی کره جنوبی به دنبال تقویت و تحکیم مناسبات با جمهوری اسلامی ایران هستند و درصدد رفع نگرانی‌ها در مسیر روابط دوجانبه خواهند بود.

علی مطهری ایران و کره جنوبی روابط ایران و کره جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر