کد خبر: 676961 A

کاردار جدید عراق در دیدار با دبیر ستاد اربعین:

کاردار جدید عراق در ایران با دبیر ستاد مرکزی اربعین به منظور هماهنگی بیشتر امور مربوط به اربعین امسال دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، نصیر عبدالمحسن در این دیدار، با بیان اینکه هدف ما تسهیل امور زائران گفت: حدود ۲۵ نیروی پشتیبانی در سفارت و تعداد ۱۴۰ نفر نیرو نیز در دفاتر موقت مستقر شده‌‌‌اند تا روند صدور روادید را سریع‌‌‌تر و آسان‌‌تر کنند.

وی افزود: براساس آمار از دفاتر بیست گانه و چهار کنسولگری فعال، در حدود ۴۵ هزار پاسپورت ثبت نام شده است که به زودی روادید آنها آماده خواهد شد.

کاردار جدید عراق ادامه داد: به منظور جلوگیری از هرگونه وقفه در کار، تمام دفاتر صدور روادید به صورت شبانه‌‌روزی فعال خواهند بود.

نصیر عبدالمحسن ضمن اشاره به وقفه ایجاد شده در صدور روادید اظهار داشت: تا ساعات آینده روند صدور روادید آغاز خواهد شد و از فردا روادید ثبت‌‌نام‌‌کنندگان آماده تحویل خواهند بود.

وی درخصوص اتباع خارجی حاضر در ایران نیز تصریح کرد: همانند سال گذشته به عراقی‌‌‌های مقیم ایران روادید صادر خواهد شد و همچنین افغانستانی‌‌‌های مقیم ایران هم براساس سازوکارهای مورد توافق و در چارچوب توافقات انجام شده با ایران روادید حضور در مراسم اربعین را دریافت خواهند کرد.

در ادامه این نشست، شهریار حیدری ضمن ابزار خشنودی از حضور نصیر عبدالمحسن در این سمت خاطرنشان کرد: با توجه به سابقه فعالیت و مسئولیت‌‌‌های شما در ایران و با این میزان از تجربه به خوبی مسائل را می‌‌توان حل کرد.

وی ضمن تشکر از حضور به موقع دفاتر موقت و نیروهای پشتیبانی ابراز داشت: این گروه کمال همکاری را با سازمان حج و زیارت داشته‌اند. 

دبیر ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: سفیر عراق روز سه‌‌‌شنبه گذشته تهران را ترک کرده است و به همین دلیل نیاز به مسئولی بود که دستور صدور روادید را به دفاتر و کنسولگری صادر کند که خوشبختانه با حضور کاردار جدید این کشور امروز این دستور به مسئولان دفاتر و کنسولگری ها صادر شد و روند صدور روادید از امروز عصر به طور رسمی آغاز خواهد شد که ان‌شاءالله ظرف مدت ۲۴ ساعت روادید افرادی که ثبت‌نام کرده‌‌‌اند، آماده خواهد شد.

گفتنی است با پایان ماموریت راجح الموسوی سفیر عراق در تهران، وی روز سه‌‌شنبه گذشته تهران را ترک کرد و نصیر عبدالمحسن به عنوان کاردار جدید بغداد در تهران منصوب شد.

ایران و عراق رابطه ایران و عراق ستاد اربعین روابط ایران و عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر