کد خبر: 676864 A

کمالی به ایلنا خبر داد؛

دبیرکل حزب اسلامی کار از معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

حسین کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اعلام این خبر گفت: براساس اطلاعات واصله، محمد شریعتمداری، وزیر کنونی صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شده و ایشان برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین شنیده شده است که فرهاد دژپسند که قبلا معاونت سازمان برنامه و بودجه را برعهده داشته‌اند، به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی به مجلس معرفی می‌شود.

وزیر کار و امور اجتماعی در دولت‌های سازندگی و اصلاحات درخصوص ارزیابی‌اش از محمد شریعتمداری برای تصدی وزارت کار اظهار داشت: پس از بررسی‌های نسبی، محمد شریعتمداری نسبت به سایر کسانی که برای تصدی ایران مسئولیت مطرح شده‌اند، از توانمندی و تجارب بیشتری برخوردار است. وزارت کار، از جمله بنگاه‌های اقتصادی است که ده‌ها واحد اقتصادی و صنعتی در زیرمجموعه آن فعالیت می‌کند و این در حالی است که شریعتمداری فردی آشنا به کار اقتصادی و بنگاه‌داری است و به احتمال زیاد در این عرصه موفق باشند. 

کمالی افزود: در گفت‌وگوهایی که با دوستان خانه کارگر داشته‌ام، مجموعه‌های کارگری هم نسبت به محمد شریعتمداری نظر مساعدی دارند و معتقدند که وی می‌تواند در وزارت کار موفق باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره لزوم رای اعتماد مجلس به شریعتمداری تصریح کرد: امیدواریم مجلس در این باره همکاری کرده و رای خوبی را به آقای شریعتمداری بدهند زیرا وزارت کار پس از استیضاح علی ربیعی با سرپرست اداره می‌شود و ضرورت دارد هرچه سریع‌تر این وزارتخانه با انتخاب وزیر به سروسامان برسد.

حسین کمالی محمد شریعتمداری‌ فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر