کد خبر: 676795 A

آیت‌الله جنتی مطرح کرد:

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: پاسخ موشکی قاطع و شجاعانه سپاه پاسداران به تروریست‌های همجوار پایگاه‌های آمریکایی در سوریه، نشان داد تروریست‌ها و حامیان آنان باید منتظر عواقب تجاوز خود باشند.

به گزارش ایلنا، آیت‌‌‌‌الله احمد جنتی در همایش روسا و سرپرستان دفاتر نظارت بر انتخابات استان‌های شورای نگهبان، با عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و اسارت آل‌‌‌‌الله گفت: قبل از کار تشکیلاتی ما باید رابطه خود با خدا را بهتر کنیم و بدانیم در محضر خدا هستیم و به فرموده امام راحل عالم محضر خداست و در محضر خدا گناه نکنیم.

وی به مراحل مختلف شکل‌‌‌گیری انقلاب اسلامی به دست امام خمینی ره اشاره کرد و اظهار داشت: اگر حمایت خداوند متعال نبود چگونه این انقلاب با همه عداوت‌‌‌های طاغوت و حمایت بیگانگان به پیروزی می‌‌رسید.

دبیر شورای نگهبان با برشمردن چالش‌های انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته از جمله، واقعه طبس، جنگ تحمیلی هشت ساله و تحریم‌های گوناگون و دیگر نقشه های شوم استکبار جهانی تصریح کرد: اگر این نظام اسلامی به خداوند متعال متکی نبود، به گفته خود دشمنان شش ماه هم دوام نمی‌‌‌آورد.

جنتی با بیان اینکه استکبار تحمل دیدن ۴۰ ساله شدن نظام اسلامی را ندارد، خاطرنشان کرد: به فضل الهی ایران عزتمند نقشه‌‌‌‌‌ها و خواب شوم دشمنان اسلام در عراق، سوریه و  لبنان را بر آب کرده است.

وی با اشاره به اینکه اگرچه استکبار در ۱۰ سال گذشته در توهم براندازی نظام اسلامی بوده است، ابراز داشت: امروز صبرشان تمام شده است و علنی پیگیر متلاشی کردن اقتدار ما هستند.

دبیر شورای نگهبان با برشمردن مشکلات از جمله گرانی، بیکاری، تعطیلی کارخانجات تولیدی بیان کرد: مهمترین حربه دشمن تزریق ناامیدی و یاس در جامعه است و ما نباید اجازه دهیم دشمن در این مورد موفق شود.

جنتی با بیان اینکه با دید مادی، انقلاب ما همان چند سال اول باید نابود شده بود،‌ یادآور شد: اما از منظر خداباوران اگر خدا حامی باشد، چالش‌‌‌های صد برابر بیشتر از این هم نمی‌تواند در برابر نصرت الهی موفق شود.

وی با تاکید بر برخورد با فساد سازمان‌‌‌‌یافته و سواستفاده برخی مسئولان که موجب کسب ثروت‌های نجومی آنان  شده است،‌ عنوان کرد: اگر در این زمینه کوتاهی کنیم باید منتظر نزول عذاب الهی باشیم.

دبیر شورای نگهبان شرایط اقتصادی فعلی کشور به ویژه نوسان ارز و سکه  را حاصل سوءمدیریت و ضعف مدیریت دانست.

جنتی با تاکید بر ضرورت گفت‌وگوی مسئولان با مردم در زمینه برنامه‌های خود گفت: رویه فعلی اداره کشور به صورتی است که برخی مردم احساس می‌کنند، کشور رها شده است.

وی با اظهار تاسف از حادثه غمبار ترور مردم بیگناه اهواز در سالروز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: پاسخ موشکی قاطع و شجاعانه سپاه پاسداران به تروریست‌های همجوار پایگاه‌های آمریکایی در سوریه، نشان داد تروریست‌ها و حامیان آنان باید منتظر عواقب تجاوز خود باشند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در سال آینده تصریح کرد: در ضمن اینکه باید قداست شورای نگهبان حفظ شود، نباید در مسیر تایید صلاحیت هیچگونه نقطه ضعفی وجود داشته باشد و مطابقت همه مراحل با قانون ضروری است و هرگز در این زمینه خدا را فراموش نکنید.

جنتی با برشمردن برخی تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری، وجود ایشان را نعمت بزرگ خداوند متعال دانست و بر قدردانی از این نعمت الهی تاکید کرد. 

آیت الله جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر