کد خبر: 673909 A

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف؛

با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف استان خوزستان و گذشت خانواده مقتول، قاتل یک جوان اندیمشکی با جلب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش ایلنا، رئیس دادگستری اندیمشک با اعلام این خبر، گفت: یک جوان ۲۰ ساله در سال ۱۳۹۵ در درگیری با یک جوان دیگر، با ضربه چاقو به قتل رسید که موجب ایجاد تنش و نزاع های بعدی بین دو خانواده شد.

خداکرم رحیمی بهمنیاری اظهار داشت: باتوجه به صدور حکم اعدام برای متهم،

برای پیشگیری از وقوع نزاع های بعدی و برقراری امنیت، صلح و آرامش پایدار در منطقه، این پرونده به شورای حل اختلاف اندیمشک ارجاع شد و با استفاده از ظرفیت بزرگان، معتمدین، سران عشایر منطقه و مصلحین، نشست های متعددی برای ایجاد صلح و سازش میان این دو خانواده تشکیل شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان و پس از طی چندین جلسه، خانواده مقتول به حرمت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) از حق قصاص قاتل فرزند خود صرف نظر کرده و با اعلام رضایت، قاتل از اعدام رهایی یافت و این پرونده پس از دو سال، با صلح و سازش و رضایت طرفین مختومه شد.

رحیمی بهمنیاری با اشاره به اهمیت روحیه صلح و سازش در جامعه اسلامی، گفت: عفو و بخشش، یک سنت حسنه و از ویژگی های مورد تاکید هر مسلمانی است و در این راستا دستگاه قضایی تلاش می کند این فرهنگ را تقویت کند.

رئیس دادگستری اندیمشک در ادامه افزود: مختومه شدن پرونده های متعدد به صلح و سازش در این شهرستان نشان دهنده همراهی مردم برای برقراری امنیت روانی، گذشت و فرهنگ بالای شهروندان است که همواره پشتوانه واقعی دستگاه قضایی بوده و هستند.

دار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر