کد خبر: 673733 A

در جلسه امروز مطرح شد؛

مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) با حضور اعضا تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این جلسه، آیت‌‌‌‌‌الله محمدعلی موحدی کرمانی ضمن اعلام محکومیت حادثه تروریستی اهواز شهادت جمعی از هم‌‌‌‌‌‌وطنان در این حادثه را تسلیت گفت و این اقدام را ناشی از عصبانیت و ناامیدی دشمن از ملت قهرمان ایران اسلامی دانست.

وی با تأکید بر اینکه شهادت آرمان بزرگ پیروان اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: هر چند اینگونه حرکات خُبث‌‌‌‌آلود و مزدورانه دشمن، وحدت ملت را تحکیم می‌کند اما دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید با جدیت نسبت به شناسایی و برخورد پشیمان کننده با دنباله‌ها و حامیان تروریست‌ها اقدام کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان را زمینه‌ای مناسب برای تذکر و مخاطبه جدی همه مسئولان نسبت به پیام‌های قیام بزرگ امام حسین(ع) دانست و تصریح کرد: از پیام‌های مهم قیام عاشورا که در بیانات حضرت اباعبدالله نیز مورد تأکید قرار گرفته است، جاری شدن احکام الهی در جامعه و نیز حساسیت ویژه نسبت به بیت‌المال مسلمین و برخورد قاطع با مجرمین و دست‌‌‌‌اندازان به این منابع عمومی است که باید در نظام اسلامی، مورد توجه خاص متولیان و مسوولان قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، در جلسه امروز ادامه مباحث مربوط به لایحه حفاظت و بهره‌‌‌‌برداری از منابع ژنتیکی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظر مجلس شورای اسلامی تایید شد.

همچنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گزارشی از بررسی‌های به عمل آمده در خصوص ریشه‌های حادثه تروریستی اهواز و اقدامات صورت گرفته را به اعضای مجمع ارائه کرد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام حادثه تروریستی اهواز حمله تروریستی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر