کد خبر: 673609 A

یادداشت بیادی؛

با سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل انتظارات همیشه به‌حق مردم با حمایت او دوچندان شده و ضروری است که بعضی از مسئولین دولت ایشان که عدم موفقیتشان محرز و برای همگان ثابت‌شده است خودشان کنار بروند و جای خود را به کسانی بدهند که علاوه بر انقلابی بودن صاحب اندیشه و تجارب گران‌بها هستند. مدیران بی‌تجربه نباید مردم زحمت‌کش و ایثارگر ایران مقتدر و باعزت را بیشتر از این با مدیریت پوسیده و جزیره‌ای خود به‌زحمت بیندازند.

به گزارش ایلنا، علی‌رغم انتقادات و پیشنهادهای سازنده‌ای که به دولت حسن روحانی داشته و دارم که انتقاداتی جدی و درون‌گروهی محسوب می‌شود و صرفاً برای رشد و توسعه نظام و کشور اسلامی‌مان است، فلذا حسن روحانی به‌عنوان نماینده یک ملت انقلابی با تفکر مردم‌سالاری دینی در سازمان ملل حضور پیدا کرد و غیرازاین هم از ایشان انتظار نمی‌رفت. رئیس‌جمهورمان با صلابت و مقتدرانه جواب نماینده یاوه‌گویان استکبار جهانی را داد. نباید مسائل بین‌المللی را با تخریب و ناجوانمردی به مسائل داخلی گره زد و مصادره به مطلوب نمود. سازمان ملل برای بیان واقعیت‌ها، رخدادها و برنامه‌ریزی جهت اجرای سیاست‌ها و حفظ منافع مشترک جهانی در نظر گرفته‌شده و مکانی برای تهدید، تحقیر، زورگویی یک عده معدود تمامیت‌خواه نیست. همچنین سازمان ملل می‌تواند محلی مناسب برای گفتگوی تمدن‌ها، رسیدگی و کمک به کشورهای محروم و ستمدیده در یوق ستمکاران باشد.

 در روزهای حساسی که در کشورهایی همچون سوریه، یمن، عراق شاهد جنگ و خونریزی هستیم و بحران در خاورمیانه را نظاره می‌نماییم رئیس‌جمهوری بی‌تدبیر و محروم از دانش سیاست همچون دونالدترامپ در آمریکا حاکم است که هنوز به دانش و قواره‌های یک دولت دیپلماتیک حتی در سطح یک دولت جهان‌سومی هم آگاه نیست و مانند قداره‌کشان عهد دقیانوس عهد و پیمان بین‌المللی خود را نقض می‌کند و به قول حسن روحانی اصل حقوقی، شأن و مسئولیت و جایگاه جهانی دیگر دولت‌ها را به‌راحتی نقض و با آنان برای کاسبی بیشتر همچون عربستان سودجویی می‌کند و با بدترین الفاظ مانند گاو شیرده با آنان برخور و آنان هم ذلیلانه جرات و قدرت پاسخگویی نداشته و ندارند.

سرکرده دولت جدید (ترامپ)حتی به مشورت اندیشمندان و عقلای داخلی کشور خود و نخبگان و سیاستمداران جهانی توجهی نداشته و مانند یک مست لایعقل زنگی به کسی بها نمی‌دهد؛ و شرایط یکسویه خفت باری را تعیین کرده و از ایران قدرتمند و باعزت می‌خواهد که با او گفت‌وگو کند و از خود نمی‌پرسد که توافق برجام ۱+۱ نبوده بلکه ۱+۵ است و کشورهای دیگر هم در این امر مهم دخیل هستند؛ بنابراین برجام حاصل و نتیجه یک‌دهه تلاش بین‌المللی و جهانی با جلسات پرمخاطره و نفس‌گیر در زمان دولت آقای روحانی صورت پذیرفته که آمریکا قلدرمآبانه از همان زمان شروع دولت جدید با بغض و کینه ترامپ و با مشورت رؤسای حکومت غاصب صهیونیستی به تعهداتش عمل نکرد و ساز مخالفت با برجام و آتش زدن این معاهده بین‌المللی را نواخت و با بهانه‌های از پیش طراحی‌شده از این توافق خارج شد.

در این میان روحانی بسیار مقتدرانه در جمع سران دیگر کشورهای جهان در نشست سازمان ملل بیان کرد که "هیچ دولت و ملتی را نمی‌توان به‌زور به‌پای میز مذاکره آورد و اگر چنین شود آنچه انباشت می‌شود، خوشه‌های خشم ملت‌هاست که نصیب زورگویان خواهد شد. ایشان در ادامه بسیار مؤدبانه و هوشمندانه سخن گفت و خطاب به دولتمردان ایالت متحده آمریکا بیان کرد که ما از شما دعوت می‌کنیم اگر از توافق برجام می‌ترسید و آن را کارنامه رقیبان سیاسی خود در آمریکا می‌دانید به میز مذاکره‌ای که آن را برهم زدید یعنی به قطعنامه ۲۲۳۱ که مصوبه شورای امنیت است، بازگردید و به اصول نهادهای بین‌المللی پایبند بمانید. رئیس‌جمهوری به‌صورت عمومی، زیرکانه و در لفافه به آمریکا و تمامی دولت‌های همکار او و حامیان تروریست مخصوصاً کشورهای عربی مانند عربستان سعودی و امارات تذکر عقلایی و آینده‌نگری داد که هیچ کشور و ملتی را تحریم و تکفیر نکنید زیرا عواقب تحریم و تکفیر دوروی یک سکه است؛ در تکفیر، اندیشه انسان‌ها انکار می‌شود و در تحریم، زندگی و رفاه مردم نفی می‌شود.

با سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل انتظارات همیشه به‌حق مردم با حمایت او دوچندان شده و ضروری است که بعضی از مسئولین دولت ایشان که عدم موفقیتشان محرز و برای همگان ثابت‌شده است خودشان کنار بروند و جای خود را به کسانی بدهند که علاوه بر انقلابی بودن صاحب اندیشه و تجارب گران‌بها هستند. مدیران بی‌تجربه نباید مردم زحمت‌کش و ایثارگر ایران مقتدر و باعزت را بیشتر از این با مدیریت پوسیده و جزیره‌ای خود به‌زحمت بیندازند، اگرچه دیگر ارگان‌ها، نهادهای عمومی و غیردولتی را هم از این امر مستثنی نمی‌دانم و برای برون‌رفت سریع و اساسی از بحران به وجود آمده با برنامه‌ریزی برای ترمیم ساختار و سازمانی مناسب در امور اجرایی کشور و با طراحی یک مدل “مدیریت یکپارچه”و انهدام مدیریت‌های جزیره‌ای با کمک و همفکری اندیشمندان و همه احزاب و گروه‌های سیاسی و قطع دست باندهای متصل به قدرت و ثروت کشور را از این آشفتگی مجازی نجات و شاهد شکوفایی و توسعه منطقی کشور عزیزمان ایران اسلامی باشیم.

حسن بیادی

فعال سیاسی اصولگرا و دبیر کل جمعیت آبادگران جوان

بیادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر