کد خبر: 673544 A

در دیدار سفیر ایران با وزیر اقتصاد کرواسی؛

سفیر ایران در زاگرب و وزیر اقتصاد کرواسی، روش‌های توسعه همکاری‌‌‌‌های اقتصادی دو کشور را در شرایط کنونی بررسی کردند.

به گزارش ایلنا، در دیدار محمدرضا صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی با دارکو خروات، وزیر جدید اقتصاد جمهوری کرواسی، روش‌های تقوی همکاری‌های دو کشور در زمینه‌‌های گوناگون اقتصادی - تجاری و بانکی در شرایط کنونی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این دیدار، ضمن بررسی روند پیشرفت مناسبات دو کشور طی دو سال اخیر، روش‌‌های نوین همکاری‌های اقتصادی دو کشور، متناسب با شرایط کنونی مورد بررسی و استقبال طرفین قرار گرفت.

وزیر اقتصاد کرواسی نیز با استقبال از پیشنهادهای ارایه شده از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مندی و آمادگی خود را برای پیگیری موضوعات مطروحه در این دیدار و تحقق هر چه بیشتر توافقات پیشین اعلام کرد.

همکاری در زمینه خرید نفت خام و محصولات پتروشیمی از ایران، ‌همکاری در زمینه سرمایه‌‌‌‌گذاری و احداث صنایع نفت و گاز و همکاری‌های نیروگاهی از محورهای عمده همکاری بین دو کشور است. با توجه به مناسبات بسیار خوب دو کشور در زمینه‌‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، ‌طرفین علاقه‌مندی خود را برای گسترش هرچه بیشتر روابط بین دو کشور اعلام داشته و مقرر شد این نوع دیدارها استمرار یافته و در نشست آتی زمینه‌‌‌‌های جدید همکاری بین بخش‌‌های اقتصادی خصوصی دو کشور بیش از پیش مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

طی دو سال اخیر، هیات‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و تجاری متعددی بین دو کشور مبادله شده و شرایط برای ارتقای هر چه بیشتر همکاری‌ها فراهم آمده است.

سفر وزیر امور خارجه به کرواسی و دیدار با مقامات عالیرتبه این کشور کارفرمایان و روسای اتاق‌‌‌‌های بازرگانی، اصناف و شرکت‌های خصوصی دو کشور برگزار شد، علاقه‌مندی دو کشور برای توسعه هر چی بیشتر روابط را نشان می‌‌دهد.

محمدرضا صادق ایران و کرواسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر