کد خبر: 662524 A

امیر آبادی فراهانی در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده مردم قم تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس به دنبال استیضاح وزرا نیست و نمایندگان خارج از قانون کاری نمی‌کنند.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره اعلام وصول پی در پی  استیضاح وزرای کابینه دوازدهم، گفت: طبق آئین‌نامه اگر نمایندگان اسیتضاح وزیری را تقدیم هیأت رئیسه کردند، بعد از گزارش کمیسیون و با گذشت یک هفته باید اعلام وصول شود؛ نمایندگان خارج از قانون کاری نمی‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در این شرایط کشور پیش‌بینی می‌شد پای وزرای اقتصادی به مجلس برای استیضاح کشیده شود اما مشاهده می‌کنیم که استیضاح وزرای غیراقتصادی هم اعلام وصول‌ می‌شود، بیان کرد: وزرای اقتصادی مانند آقای شریعتمداری در نوبت استیضاح هستند، این طور نیست که می‌گویید.

این عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد: این را باید از نمایندگانی که استیضاح را مطرح کرده‌اند بپرسید که چرا وزیری را استیضاح می‌کنند،‌ هیأت رئیسه طبق قانون اعلام وصول‌ها را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: طبق عرف زمانی که استیضاح‌کننده درخواست را تحویل می‌دهند، گاهی مانند استیضاح وزیر نفت؛‌ خودشان می‌آیند و می‌گویند اعلام وصول نکنید، دست نگه دارید و یا پیگیری نمی‌کنند.

نماینده مردم قم در دهمین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیأت رئیسه اصراری برای اعلام وصول استیضاح وزرا ندارد این خود نمایندگان هستند که این ماجرا را پیگیری می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه گفته می‌شود این روزها هر وزیری پایش به مجلس برسد استیضاح می‌شود آیا جو مجلس این‌گونه است، گفت: این بحث مطرح می‌شود و این گونه نیست که هر وزیری به مجلس بیاید حتما استیضاح شود. بله، البته نمایندگان به شوخی و یا جدی این حرف را می‌زنند.

استیضاح احمد امیر آبادی فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر