کد خبر: 662195 A

رییس کل دادگستری استان قزوین:

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: همه ما مدیران باید خود را مدیون خون شهداء بدانیم و یقین بدانیم که در فردای قیامت باید پاسخگوی خون این شهیدان باشیم که از جان شیرین خود گذشتند تا جامعه آزادانه و در اوج قله های اقتدار زندگی کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام قدرتی در دیدار مردمی مسئولان قضایی با مردم شریف قزوین که در مسجد زینبیه(س) برگزار شد، گفت: فرارسیدن دهه ولایت و پیشاپیش عید سعید غدیر را خدمت شما اهالی شریف محله هادی آباد تبریک عرض می کنم و امیدوارم سیره و شیوه زندگی اهل بیت(ع) همیشه مورد توجه تان قرار گیرد زیرا تعمیق باورهای دینی در بین مردم و خصوصا جوانان موجب سعادت دنیوی و اخروی می گردد.

رییس کل دادگستری قزوین بیان داشت: با توجه به دستورات رهبر فرزانه انقلاب و رییس معظم قوه قضاییه، دستگاه قضایی استان همه تلاش خود را برای مقابله و برخورد با مفاسد اقتصادی به کار گرفته است و در این مسیر در مقابل هیچ کسی کوتاه نخواهیم آمد و تمام قد نیز ایستاده ایم و نخواهیم گذاشت عده ای زیاده خواه و فرصت طلب با اقدامات خود آب در آسیاب دشمن بریزند.

مقام ارشد قضایی استان افزود: امروز جامعه دچار دنیا پرستی است و این دنیا پرستی دامن گیر برخی مسئولان نیز شده است و موجب شده که آنها را از هدف اصلی خود که همان خدمت به مردم است دور کند و امروز بخش عمده ای از نارضایتی مردم و جامعه از عملکرد ضعیف مسئولانی است که در جایگاه های مدیریتی قرار دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: همه ما مدیران باید خود را مدیون خون شهداء بدانیم و یقین بدانیم که در فردای قیامت باید پاسخگوی خون این شهیدان باشیم که از جان شیرین خود گذشتند تا جامعه آزادانه و در اوج قله های اقتدار زندگی کند پس باید قبول مسئولیت ها با هدف جلب رضایت خدا، شهداء و مردم باشد و نباید تنها همسویی سیاسی موجب شود فردی نالایق در پست های مدیریتی قرار گیرد و موجب زحمت جامعه شود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطر نشان کرد: دشمنان این نظام اسلامی با اتحاد به دنبال ضربه زدن به این نظام مردمی هستند و در این سال ها با راه اندازی جنگ های مختلف سیاسی و اجتماعی و امروز هم با جنگ اقتصادی به دنبال این هستند که بین جامعه و حاکمیت شکاف ایجاد کنند اما این مردم همیشه نشان داده اند که پای نظام و انقلاب خود هستند و همانند سال های هشت سال دفاع مقدس با استقامت و ایثار و از خود گذشتگی در مقابل دشمنان ایستاده اند و از اتحاد آنها هراسی نخواهیم داشت.

رییس کل دادگستری استان با اشاره به این که با کار جهادی می توان مشکلات کنونی کشور را حل کرد، افزود: امروز بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور خصوصا نابسامانی در بازار های مختلف به دلیل تحریم های دشمنان و بخشی به دلیل عملکرد ضعیف و بی تدبیری مسئولان و بخشی هم به دلیل حضور فرصت طلبان، سودجویان و زیاده خواهان در بازار است که با اقدامات خود همچون احتکار به دنبال تشدید نابسامانی در بازار و اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که دستگاه قضایی در شناسایی این افراد اقدامات خوبی داشته است و محتکران منتظر برخورد سخت دستگاه قضایی باشند.

این مقام قضایی استان اظهار داشت: دستگاه قضایی استان و در راس آن دادستان قزوین به عنوان مدعی العموم جزء اولین استان هایی بودند که شناسایی انبار های احتکار را شروع کردند و توفیقات خوبی نیز حاصل شد به گونه ای که از این انبار ها چندیدن هزار کالای ضروری و اساسی مردم اعم از لوازم خانگی و مواد غذایی و ... کشف شد که به زودی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان کالای احتکارشده در سطح بازار قزوین توسط فروشگاه های معتبر و با قیمت های مصوب سازمان حمایت از مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.

وی در ادامه افزود: نبود مسئولیت اجتماعی در بین مردم موجب شده است که نسبت به جرائم و آسیب های اجتماعی بی تفاوت باشیم و همین بی تفاوتی افراد جامعه موجب افزایش چشمگیر جرائم و آسیب های اجتماعی در بین لایه های مختلف اعم از قشر غنی و ضعیف شده است به گونه ای که این افزایش به زنگ خطر رسیده است.

حجت الاسلام قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی همه توان و تلاش خود را برای کاهش جرائم، معضلات و آسیب های اجتماعی به کار گرفته است اما دستگاه قضایی به تنهایی در این مسیر موفق نخواهد شد و لازم است  همه دستگاه ها و نهاد ها علی الخصوص نهادهای متولی امر فرهنگ به میدان بیایند و به دستگاه قضایی کمک کنند اما آن عاملی که بیشترین تاثیر را در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت حضور مردم و جامعه در میدان عمل است و باید خود مردم به میان بیایند تا شاهد کاهش این آسیب ها باشیم زیرا دیر یا زود گریبان گیر همه و حتی مسئولان خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر