کد خبر: 654625 A

در دیدار واعظی و وزیر تجارت ترکیه مطرح شد؛

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تسریع در معرفی رئیس ترکیه‌ای کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را عامل موثری در پیشبرد همکاری‌ها دانست.

به گزارش ایلنا،‌ سید محمود واعظی که برای ابلاغ پیام حسن روحانی به رئیس‌‌‌‌جمهور ترکیه در آنکارا به سر می‌‌‌برد، عصر پنجشنبه و در ادامه دیدارهای خود با مقام‌های ترکیه، با رخسار پیکچین وزیر تجارت ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

واعظی در این دیدار با اشاره به اراده روسای جمهور ایران و ترکیه برای افزایش همکاری های تجاری اقتصادی بین دو کشور و رسیدن به نقطه هدفگذاری شده، گفت: نقش بخش‌‌‌های خصوصی دو کشور در تحقق این هدف بسیار مهم است و باید آنها را به فعالیت بیشتر تشویق کرد.

وی افزود: ایران به سهم خود آماده است تا تسهیلات لازم را برای توسعه همکاری‌‌های دو کشور فراهم آورد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تسریع در معرفی رئیس ترکیه‌‌‌‌‌‌ای کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را عامل موثری در پیشبرد همکاری‌‌‌ها دانست.

رخسار پیکچین، وزیر تجارت ترکیه نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت گسترش روابط بخش خصوصی دو کشور اظهار داشت: شرکت‌‌‌های ترکیه‌‌‌ای علاقه‌‌‌‌مند به تجارت و سرمایه‌‌‌گذاری در ایران هستند و اطلاع دارم که برخی از آنها در حال حاضر دو میلیارد دلار در ایران سرمایه‌‌‌گذاری کرده‌‌‌اند. آنها آماده هستند در صورتی که موانع سرمایه‌‌‌گذاری از میان برداشته شود و تسهیلات بیشتری تخصیص داده شود، میزان سرمایه‌‌‌‌‌گذاری خود در ایران را تا میزان قابل توجهی افزایش دهند.

وی ادامه داد: حجم تجارت موجود بین دو کشور با هدف سی میلیارد دلار تعیین‌‌‌‌‌شده از طرف روسای‌‌جمهور دو کشور فاصله دارد و باید بیشتر تلاش کنیم تا به این سقف برسیم.

ایران و ترکیه سید محمود واعظی محمود واعظی روابط ایران و ترکیه رابطه ایران و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر