کد خبر: 646168 A

وزیر علوم در گفت‌وگو با ایلنا:

وزیر علوم درخصوص پاسخگویی به نمایندگان امضا‌کننده نامه استیضاح خود گفت: فردا در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور پیدا می‌کنم و امیدوارم بتوانم به این نمایندگان پاسخ قانع‌کننده‌ای بدهم.

منصور غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره طرح استیضاحش که تقدیم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده است، گفت: استیضاح و سوال جز اختیارات مجلس و نمایندگان است و به هر دلیلی تشخیص می‌دهند که از اختیار قانونی خود استفاده کنند.

وزیر علوم تحقیقات و فن‌آوری با اشاره به جلسات گذشته خود با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: هر زمان که لازم بوده است به مجلس رفتیم و مکررا هم به سوالات نمایندگان در کمیسیون‌های مختلف پاسخ داده‌ایم.

وی در خصوص طرح استیضاحی که مجددا مطرح شده است، گفت: در مورد استیضاح اخیر هم باید بگویم چند نماینده امضا داده‌اند،‌ مطلب در هیات رئیسه و سپس در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی شود و ان‌شاالله فردا در کمیسیون حضور پیدا می‌کنم و امیدوارم بتوانم توضیحات قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه دهم.

غلامی در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی انتظار عمومی این است که وزرای اقتصادی و اعضای تیم اقتصادی دولت به مجلس دعوت شوند اما بلعکس وزرایی دعوت می‌شوند که در این شرایط ضرورتی به حضورشان نیست؛ آیا این استیضاح‌ها رنگ و بوی سیاسی دارد،‌ بیان کرد: ما تکلیفمان است که جواب دهیم و حتما در کمیسیون و جمع نمایندگان محترم که مسائل بررسی می‌شود این مسائل هم مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر به این مساله وارد نمی‌شویم که خدایی ناکرده نیت نمایندگان دارای تشکیک است.

کمیسیون آموزش و تحقیقات وزیر علوم تحقیقات و فناوری منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر