کد خبر: 633258 A

از سوی سخنگوی وزارت خارجه؛

سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب طرح محدودکننده روابط با ایران در مجلس عوام کانادا و مطرح کردن برخی ادعاها و اتهامات علیه نهادهای نظامی کشورمان در خلال آن را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی امروز با ابراز ناخرسندی از این اقدام غیرسازنده مجلس عوام کانادا گفت: هرچند، تصویب این طرح در مراحل اولیه قرار داشته و تا تبدیل آن به قانون باید مراحل دیگری را طی کند اما در صورت تصویب نهایی، بی‌‌‌شک یک خطای راهبردی و اساسی با آثاری مخرب خواهد بود.

سخنگوی وزارت امورخارجه اضافه کرد: مطرح شدن چنین طرحی ناشی از فقدان اطلاعات دقیق و کافی قانونگذاران کانادایی از مواضع روشن و منطقی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با پدیده شوم تروریسم است. 

قاسمی تاکید کرد: مردم ایران طی دهه‌‌‌‌‌های گذشته، خود یکی از قربانیان تروریسم خشن و افسارگسیخته مورد حمایت برخی کشورهای خارجی مشخص هستند؛ از این رو و با توجه به مبانی اخلاقی و آموزه‌‌‌‌‌های فرهنگی اصیل خود به‌خصوص در دوران اخیر و به موازات رشد افراط‌‌‌گرایی و تروریسم در سطح منطقه و جهان، همواره پیشگام مبارزه با این پدیده‌‌‌های نامبارک بوده و خواهد بود و افکارعمومی جهان، انتساب اتهامات واهی و نادرستی همچون حمایت ایران از تروریسم را هرگز نخواهند پذیرفت. 

سخنگوی وزارت امور خارجه با هشدار نسبت به پیامدهای تصویب چنین طرح‌‌‌های ناسنجیده و بی‌‌‌‌پایه‌‌‌ای ابراز امیدواری کرد که دولت کانادا با آگاهی کامل از سیاست‌‌‌‌‌‌های روشن جمهوری اسلامی ایران و با درک شرایط خطیر امروز منطقه و جهان، مانع تصویب نهایی این طرح و تاثیر مخرب آن بر روابط دو کشور شود.

بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر