کد خبر: 626972 A

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تشکیل شعب ویژه برای رسیدگی به جرایم هتک حرمت ماه مبارک رمضان در سراسر دادسراهای استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایلنا، دادخدا سالاری در حاشیه جلسه شورای معاونان دادگستری کل استان کرمان با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: با افرادی  که حرمت روزه داری در ماه مبارک رمضان را رعایت نکنند در چارچوب قانون برخورد می نمایم .

وی با بیان اینکه مردم مومن،ولایی و متعهد استان کرمان هموراه حرمت این ماه عزیر را نگه داشته اند،خاطرنشان ساخت:اجازه نخواهیم داد اندک هنجارشکنان به حرمت این ماه مبارک خدشه وارد نمایند

سالاری  خاطرنشان ساخت:واحد های صنفی اغذیه فروشی و رستوران‌ها مجاز با هماهنگی پلیس نظارت بر اماکن و سایر دستگاه های متولی  طبق رعایت شرایط اعلام شده در ماه مبارک رمضان اقدام به فعالیت می‌کنند.

دادستان کرمان بر اهمیت توجه به فریضتین امر به معروف ونهی از منکر در راستای  امر پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و افزود:ضرورت دارد شهروندان گرامی در جهت  تکلیف شرعی و قانونی، در صورت روزه‌خواری افراد در ملأعام، به صورت ارشادی و تبلیغی، امر به معروف و نهی از منکر کنند.

سالاری بر اهمیت تغییر فضای شهری متناسب با ماه مبارک رمضان از سوی مسئولان خدمات شهری تاکید کرد و در پایان گفت:: افرادی که عذر شرعی در گرفتن روزه دارند تحت هیچ شرایطی مجاز به شکستن حرمت این ماه عزیز و روزه داران مؤمن نیستند و باید از اماکن محصور و غیرعلنی استفاده کنند

ماه رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر