کد خبر: 596148 A

امیری در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور گفت: سوال نمایندگان از رئیس ‌مهور اقتصادی است و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیحاتی را دادند.

حسینعلی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباره سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور گفت: جلسه بسیار مفصلی در کمیسیون اقتصادی با نمایندگان برگزار کردیم سوالاتی که داشتند را مطرح کردند. موضوع سوالات اقتصادی بود و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیحاتی را دادند.

امیری تاکید کرد: چیزی که برای مهم است ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس است که بر اساس آن رئیس کمیسیون اقتصادی گزارشی را تهیه می‌کند و خدمت رئیس مجلس می‌دهد.

وی درباره نامه چندین نماینده به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح وزرای مرتبط با سانحه پروزا تهران-یاسوج گفت: طبع نمایندگان مجلس و حق آن‌ها این است که سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص انجام دهند. نمایندگان دغدغه دارند اعضای دولت هم توضیح می‌دهند و  اقناعی برخورد می‌کنند .

امیری تاکید کرد: مطرح کردن این مسائل در طبیعت مجلس است دولت هم دولتی پاسخگو  است و معمولا در این قبیل مسائل دولت و مجلس به یک درک و تصمیم می‌رسند.

حسینعلی امیری سوال از رئیس جمهور معاون پارلمانی رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر