کد خبر: 590788 A

با رای نمایندگان مجلس صورت گرفت؛

نمایندگان مجلس مقرر کردند از ابتدای سال ۱۳۹۷ درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و سازمان نوسازی اختصاصی شود.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الف تبصره ۹ این لایحه موافقت کردند.

در بند الف تبصره ۹ آمده است؛ به دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی با تصویب هیات امناء و پارک‌های علم و فناوری اجازه داده می‌شود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ۱۳۹۶ نسبت به أخذ تسهیلات از بانکها اقدام کنند.

همچنین نمایندگان بند ب تبصره ۹ این لایحه را با ۱۴۶ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در جلسه را تصویب کردند.

گفتنی است در این بند آمده است؛ از ابتدای سال ۱۳۹۷ درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و سازمان نوسازی اختصاصی می‌شود.

همچنین نمایندگان با تصویب بند ج تبصره ۹ این لایحه نیز موافقت کردند که طبق این بند؛ وجوه حاصل از بازپرداخت وامهای مذکور و همچنین سایر منابع ناشی از فعالیت‌های‌ صندوق تا سقف یازده هزار و سیصد میلیارد (۱۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال پس از واریز به خزانه‌داری کل واریز می شود.

آموزش و پرورش بودجه سال ۹۷
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر