کد خبر: 567623 A

رییس سازمان بازرسی کل کشور بر توسعه همکاری‌ها میان آمبودزمان‌های کشورهای اوراسیایی و لزوم توجه به نقش آمبودزمان خوب در روابط جدید تاکید کرد.

به گزارش ایلنا ، قاضی ناصر سراج  که به مسکو سفر کرده است ، طی سخنانی در اجلاس بین‌المللی "صیانت از حقوق بشر در اوراسیا  تبادل بهترین تجربیات آمبودزمان‌ها"  ضمن اشاره به اهمیت توسعه همکاری‌های آمبودزمانی در تأمین حقوق شهروندی، تأسیس پیمان آمبودزمان‌های اوراسیا را فرصتی تاریخی برای ایجاد یک مجموعه جدید از نهادهای نظارتی جامعه مدنی با هدف تقویت انسجام اجتماعی، تبادل تجربیات و اطلاعات دانست.

وی  پس از بیان نقش آمبودزمان خوب در روابط جدید، پیشنهاد داد که کشورهای  اوراسیایی در نشست‌های آتی این موضوع  را مورد بررسی قرار دهند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پیامی به این کنفرانس گفت: امروز در پهنه اوراسیا، فرآیندهای همگرایی و همکاری به‌سرعت گسترش می‌یابد. روابط بازرگانی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و انسانی در قالب‌های دوجانبه و چندجانبه توسعه می‌یابد. در این اثنا روابط بین شهروندان این کشورها اهمیت خاصی می‌یابد.

پوتین خاطرنشان کرد: در این شرایط برقراری گفت‌وگوها بین دیده‌بانان و آمبودزمان‌ها (مراجع رسیدگی به شکایات مردمی) کشورها اهمیت و ضرورت خاص می‌یابد. بدیهی است که دفاع از حقوق شهروندی و تأمین منافع اجتماعی و کاری و مهاجرت و سایر موضوعات حساس، همکاری‌های بین‌المللی مؤثرتر را می‌طلبد.

اجلاس بین‌المللی "صیانت از حقوق بشر در اوراسیا  تبادل بهترین تجربیات آمبودزمان‌ها"با حضور نمایندگان آمبودزمانی کشورهای روسیه، ایران، ارمنستان، ترکیه، قرقیزستان و نهادهای مربوطه روسیه در مسکو برگزار شد.

سازمان بازرسی کل کشور ناصر سراج آمبودزمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر