کد خبر: 561348 A

کواکبیان به ایلنا خبر داد؛

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به کلید خوردن طرح تفحص از مسکن مهر و سایر مساکن زیرنظر وزارت راه و شهرسازی از دولت نهم تاکنون، از حضور مسئولان برای پاسخگویی درمورد تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران برای پاسخگویی به سوالات تفحص‌کنندگان یک طرح تفحص دیگر مربوط به شهرداری تهران خبر داد.

مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا با اشاره به تهیه طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر و تقدیم آن به هیات رییسه مجلس گفت: به همراه تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر و سایر پروژه‌های مسکن احداث شده توسط وزارت راه و شهرسازی را به هیات رییسه جهت ارجاع کردیم.

تفحص از مسکن مهر و سایر مساکن زیرنظر وزارت راه و شهرسازی از دولت نهم تاکنون کلید خورد

وی با بیان این‌که تاکنون بیش از ۱۵ نماینده مجلس خواستار این طرح تفحص شده‌اند، اعلام کرد: فارغ مسائل روز که در پی وقوع زلزله در کرمانشاه و تخریب مساکن مهر این منطقه مطرح شد، بنا داریم با انجام این طرح تفحص متوجه شویم که مساکن مهر تا چه میزان از استحکام و ماندگاری برخوردار است و علاوه بر آن، سعی داریم سایر پروژه‌های مسکن‌سازی که توسط وزارت راه و شهرسازی از دولت نهم تاکنون انجام شده را مورد بررسی قرار دهیم.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم پیگیری میزان هزینه‌هایی که ساخت چنین پروژه‌هایی بر دوش دولت گذاشته، تاکید کرد و گفت: پیمانکار طرف قرارداد با دستگاه دولتی است. طبیعتا دستگاه دولتی باید نظارت‌های لازم را انجام دهد تا بیمارستان بعد از ۷ ماه در اثر یک زلزله، تخریب نشود.

جابه‌جایی در مدیریت شهرداری تهران منجر به ایجاد وقفه در پیگیری تفحص شد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: طرح تفحص از شهرداری تهران را نیز پیگیری خواهیم کرد و در این مدت نیز پیگیری‌هایی داشتیم اما به هر حال جابه‌جایی‌هایی در شهرداری تهران اتفاق افتاد و شهردار جابه‌جا شد و علت وقفه‌ای که ایجاد شد نیز همین مسائل بود.

او گفت: طبیعتاً ادامه راه پس از تقدیم طرح تفحص به هیات رییسه، باید مقدمات کار از طریق کمیسیون عمران دنبال شود و ما نیز پیگیری خواهیم کرد که این مسئله با سرعت به انجام برسد.

مسئولان برای پاسخگویی درمورد تفحص از شهرداری تهران اوایل آذرماه به کمیسیون عمران می‌روند

کواکبیان در عین حال تصریح کرد: با این همه همچنان بر لزوم تفحص از شهرداری تهران تاکید داریم و امیدواریم در اسرع وقت موضوع پیگیری شود و مسئولان اوائل آذرماه برای پاسخگویی به سوالات و پیگیری امور در کمیسیون عمران حاضر شوند.

واگذاری املاک عمومی به اشخاص حقیقی و حقوقی ازطریق شهرداری تهران، خلاف قانون بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: معتقدیم املاکی که ازطریق شهرداری تهران به برخی اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده، خلاف ضوابط قانونی بوده و باید نسبت به تعیین‌تکلیف این پرونده اقدام شود.

مسکن مهر مصطفی کواکبیان کمیسیون عمران مجلس تحقیق و تفحص از شهرداری تهران املاک نجومی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر