کد خبر: 553465 A

یکی از علمای الازهر:

یکی از علمای علمای الازهر گفت: بین شیعه و سنی مشترکات بیش از ۹۰ درصد است، ما در این ایام باید به کتاب خدا و سنت‌های پیامبر مراجعه کنیم تا با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم و از فلسطینی‌ها حمایت کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا ، شیخ عبدالله از علمای الازهر در نشست خبری که در حاشیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت برگزار شد، با تاکید بر این که همه بشریت به وجود پیامبر اکرم نیاز مبرم دارند،  گفت: همه به پیامبر اکرم نیاز مبرم دارند تا اختلافاتشان درباره ربوبیت خدا را حل کنند.

وی افزود: پیامبر اسلام مبعوث شد برای آن که مردم را از ظلمات نجات دهد و کرامت انسان را حفظ کند. پیامبر که برای مداوای جراحت‌هایی که در جنگ‌ها برای انسان‌ها به وجود آمده، مبعوث شده است، معتقد است که زنان با مردان برابرند و از این رو جامعه را از تبعیض علیه زنان نجات داد.

شیخ عبدالله با تاکید بر اینکه پیامبر اسلام برای تصحیح افکار نادرست و ظالمانه مبعوث شد، اظهار داشت: پیامبر اکرم، رسالت توحید را آورد و نور معرفت و علم را در جامعه گستراند. بین شیعه و سنی مشترکات بیش از ۹۰ درصد است، ما در این ایام باید به کتاب خدا و سنت‌های پیامبر مراجعه کنیم تا با توطئه‌های دشمنان مقابله کنیم و از فلسطینی‌ها حمایت کنیم.

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر