کد خبر: 551616 A

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

سفیر ایران در فدراسیون روسیه روز گذشته با روسا و مدیران ۱۴ دانشگاه برتر کشور که برای شرکت در سومین همایش دانشگاه‌های برتر ای‌آن‌و روسیه به مسکو سفر کرده‌اند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد، مهدی سنایی با اشاره به برگزاری دوره‌های قبلی این همایش که به خلاقیت سفارت ایران در روسیه و با هدف نهادینه‌سازی ارتباطات دانشگاهی و نخبگان دو کشور برگزار شده است، گسترش روابط علمی - دانشگاهی دو کشور را لازمه توسعه و پیشرفت روابط دو ملت و دولت دانست. 

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و مجید نیلی، رئیس دانشگاه تهران نیز در سخنانی با قدردانی از خلاقیت سفارت در برگزاری این همایش و ایجاد پل ارتباطی مستقیم بین دانشگاهیان و نخبگان دو کشور، بر بهر‌‌ه‌برداری بهینه از این بستر ایجاد شده تاکید کردند.

سومین همایش روسای دانشگاه‌‌های برتر ایران و روسیه امروز و به میزبانی دانشگاه دولتی مسکو (لومونوسف) با حضور روسای دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت، علامه طباطبایی، خواجه نصیر، شهید بهشتی، الزهرا، تربیت مدرس، تبریز، شیراز، اصفهان و صنعتی اصفهان و مدیران دانشگاه‌‌های فردوسی و امیرکبیر برگزار می‌شود. 

مهدی سنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر