کد خبر: 551104 A

حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران:

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای با اشاره به لزوم بررسی بیشتر و اعلام‌نظر نهایی این فراکسیون در جلسه صبح روز یکشنبه آینده، گفت: وزرای پیشنهادی علوم و نیرو شرایط سختی برای رای‌آوری ندارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی در جریان نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:  فراکسیون نمایندگان ولایی صبح یکشنبه پیش از برگزاری نشست علنی مجلس برای رای اعتماد به غلامی و اردکانیان تشکیل جلسه می‌دهد و درباره هر یک از این دو وزیر پیشنهادی نیرو و علوم اظهارنظر می‌کند.

وی با اشاره به نشست هیات رییسه فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات گفت: معمولاً هیات‌رییسه فراکسیون با همه وزرای پیشنهادی جلسه جداگانه‌ای برگزار می‌کند و درباره برنامه‌های آنها و مطابقت این برنامه‌ها با برنامه ششم توسعه بحث و بررسی می‌کند.

نماینده اصولگرای همدان در مجلس خاطرنشان کرد: برخی از مباحث در جمع اعضای فراکسیون و بعضی دیگر تنها در هیات رییسه مطرح می‌شود تا درنهایت فراکسیون  به جمع‌بندی برسد.

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: زمینه سختی برای وزرای پیشنهادی علوم و نیرو وجود ندارد؛ با توجه به شرایط دولت، ممکن است نگاه مجلس متفاوت باشد.

وی ادامه داد: آقای روحانی در زمان معرفی سایر وزرای پیشنهادی هم گفت که اگر بهترین از این‌ها داشتیم معرفی می‌کردیم. ما اعتقادمان این است که کار دولت سخت است و مشکل بیکاری، رونق اقتصادی و فشار دولت آمریکا لازمه‌اش این است که شرایطی ایجاد کنیم که دولت در داخل با فشار مواجه نباشد؛ بنابراین مجلس باید شرایط را بسنجد و تاجایی که ممکن است کمک کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین درباره احتمال رای‌آوری وزرای پیشنهادی علوم و نیرو گفت: پیش‌بینی نسبت به رای‌آوری غلامی و اردکانیان منفی نیست.

وی همچنین درباره برخی انتقادات دانشجویان و دانشگاهیان نسبت به عملکرد وزیر پیشنهادی علوم گفت: معمولاً سوال‌های گوناگونی از وزرای پیشنهادی درباره روندکاری، نحوه عملکرد و رسالتی که وزارتخانه‌ها دارند، مطرح می‌شود.

نماینده اصولگرای همدان خاطرنشان کرد: آقای غلامی فردی اصلاح‌طلب است که ۱۲ سال رییس دانشگاه بود است. ایشان ۸ سال در دولت اصلاحات و ۴ سال در این دولت ریاست دانشگاه بوعلی همدان را برعهده داشته است.

حاجی‌بابایی در پاسخ به این سوال که آیا نظر تشکل‌های دانشجویی درباره وزیر پیشنهادی علوم تاثیری بر رای مجلس خواهد گذاشت، گفت: مجلس همه اظهارات را می‌شنود و بعد رای می‌دهد. فراکسیون هم هنوز در این باره نظری نداده و باید ببینیم روز یکشنبه چه تصمیمی اتخاد می‌شود.

وزیر نیرو وزیر پیشنهادی علوم حمیدرضا حاجی‌بابایی فراکسیون نمایندگان ولایی رضا اردکانیان منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر