کد خبر: 550937 A

جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایلنا:

نایب رییس فراکسیون مستقلین ضمن تشریح نشست این فراکسیون با وزرای پیشنهادی علوم و نیرو، از اعلام نظر نهایی فراکسیون در این رابطه در جلسه صبح روز یکشنبه خبر داد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ با اشاره به برگزاری نشست صبح امروز فراکسیون مستقلین ولایی با وزرای پیشنهادی علوم و نیرو اعلام کرد: فراکسیون مستقلین ولایی صبح امروز میزبان آقایان منصور غلامی و رضا اردکانیان دو وزیر پیشنهادی علوم و نیرو بود که در مجموع جلسه خوبی بود.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان سوالات خود را مطرح کرده و نقطه‌نظرات و دفاعیات هر ۲ وزیر پیشنهادی را استماع کردند که در مجموع به نظر می‌رسد هم آقای اردکانیان و هم غلامی توانستند از مواضع خود به خوبی دفاع کنند و همچنین به سوالات پاسخ دادند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای فراکسیون مستقلین ولایی تا یکشنبه فرصت خواسته‌اند تا توضیحات و برنامه‌های پیشنهادی را بررسی کنند و درنهایت قرار است، یکشنبه صبح پیش از آغاز نشست علنی مجلس، رای‌گیری کنیم و نظر نهایی خود را قبل از سخنان رییس‌جمهور و یا معاون اولشان در صحن علنی اعلام کنیم.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یادآور شد: همچنان در حال بررسی دفاعیات ۲ وزیر پیشنهادی علوم و نیرو هستیم. با این حال در نشست امروز فراکسیون ۱۳ سوال اساسی از آقای اردکانیان مطرح شد و همچنین اعضا سوالات و ابهامات خود درباره حوزه وزارت علوم را نیز با آقای غلامی درمیان گذاشتند.

او همچنین درباره تصریح کرد: اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو به‌صورت ویژه درباره دوتابعیتی بودن خود توضیح داده و بیانیه‌ای نیز در این رابطه تهیه کرده و با اعلام رسمی گفت که وابستگی و دلبستگی به ایران دارد و علی‌رغم اینکه در سازمان ملل از جایگاه خوبی قرار برخوردار بود اما به‌خاطر کشورش آنجا را رها کرده است.

جعفرزاده در پایان در پاسخ به این سوال که آیا انتقادات اخیر دانشجویان از گزینه پیشنهادی وزارت علوم از سوی اعضای فراکسیون مورد سوال قرار گرفت، گفت: این مسائل نیز مطرح شد و آقای غلامی هم گفت که برخی گروه‌ها انتظار دارند «رستم» باشم اما من پدر هستم و باید همه را کنترل کنم و در واقع باید به‌عنوان پدر دانشگاه‌، به مطالبات همه دانشجویان توجه داشته باشم که این استدلال تاحدود بسیاری مورد قبول نمایندگان نیز قرار گرفت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی فراکسیون مستقلین ولایی رضا اردکانیان منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر