کد خبر: 545368 A

در جریان تذکری در صحن مطرح شد؛

نایب رییس مجلس در واکنش به تذکر نماینده اصولگرای ارومیه درمورد علت عدم رسیدگی به سوال از رییس‌جمهوری از سوی هیات رییسه مجلس تاکید کرد که آیین‌نامه صراحت دارد که رییس مجلس باید به این مورد رسیدگی کند و گفت: احتمالاً رییس مجلس صلاح نداسته‌اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نادر قاضی‌پور در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با تاکید بر لزوم ارجاع سوال نمایندگان از رییس‌جمهوری درباره وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری گفت: ۱۳۵ نماینده مجلس در مورد رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری از رییس‌جمهوری سوال کردند، اما رسیدگی نمی‌شود.

وی خطاب به رییس جلسه علنی و هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: شما برای رعایت قانون سوگند یاد کرده‌اید و باید به این مسئله هرچه سریع‌تر رسیدگی کنید.

نماینده اصولگرای ارومیه در مجلس خاطرنشان کرد: مردم چند روز است شبانه‌روز مقابل قوه قضاییه و استانداری تجمع کرده و می‌خوابند. شما که فردی آزاده هستید، چرا سوال از رییس‌جمهوری را میطرح نمی‌کنید. رییس‌جمهوری باید پاسخ دهد و آقای قاضی‌زاده عضو هیات رییسه نیز توضیح دهد که چرا برخلاف قانون مصاحبه می‌کند.

علی مطهری که برای ساعاتی ریاست جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اقدامات خوبی انجام شده و مشکل به‌تدریج در حال پیشرفت است اما این اقدامات کافی نیست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قوه قضاییه، مجلس، بانک مرکزی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیر موضوع هستند. بنابر آیین‌نامه مجلس سوال از رییس‌جمهوری باید ارجاع می‌شد. منتها آیین‌نامه صراحت دارد که رییس‌ مجلس باید سوال از رییس‌جمهوری را ارجاع کند که احتمالاً صلاح ندانسته‌اند.

مطهری در پایان ضمن تاکید بر وارد بودن این تذکر، خطاب به قاضی‌پور گفت که حرف شما صحیح است.

علی مطهری نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه نشست علنی مجلس سوال از رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر