کد خبر: 520981 A

بنابر مصوبه مجلس؛

نمایندگان مجلس با تصویب لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی مقرر کردند که مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل نمی‌توانند به خارج از کشور روند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان مجلس در جریان نشست علنی امروز مجلس، لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی را تصویب کردند.

بنابر مصوبه امروز مجلس، نمایندگان با ۱۳۶ رای موافق، ۴۴ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند. 

براساس این مصوبه مشمولان دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی داخل کشور که مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت می‌باشند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره ۱ ماده ۳۳ به تحصیل اشتغال دارند می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند. 

پیش از تصویب این اصلاحیه در مجلس مشمولان دیپلمی که در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور پذیرفته شده بودند می‌توانستند با استفاده از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل به خارج روند که مجلس با این مصوبه این امکان را برداشت که در صورت تایید شورای نگهبان دیپلمه‌هایی که به سربازی رفته‌اند تنها می‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

نظام وظیفه نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر