کد خبر: 520330 A

رحمانی فضلی در دیدار با فراکسیون اهل سنت‌:

رییس فراکسیون اهل سنت مجلس گفت که وزیر کشور در جلسه این فراکسیون وعده داد در صورتی که برای بار دوم به عنوان وزیر کشور رای اعتماد بگیرد، شورای مشورتی اقوام و مذاهب را در این وزارت‌خانه تشکیل دهد.

به گزارش ایلنا، جلیل رحیمی جهان‌آبادی با تشریح جلسه این فراکسیون با وزیر کشور در کانال تلگرامی خود نوشت: در  جلسه فراکسیون اهل سنت با وزیر کشور ۱۹ عضو از ۲۱ عضو این فراکسیون حضور داشتند که بنده به عنوان رییس فراکسیون دیدگاه جامعه اهل سنت ایران و فراکسیون درخصوص فعالیت‌های وزارت کشور را مطرح کردم.

نماینده مردم تربت جام و تایباد همچنین در این دیدار با تاکید بر تعامل خوب معاونت امور مجلس وزارت کشور در پیگیری مطالبات مردم، دیدگاه خود را پیرامون فعالیت چهار ساله وزیر کشور شرح داد و در ادامه نیز تعدادی از نمایندگان اهل سنت مجلس به بیان نظرات خود پرداختند و مشکلات حوزه‌های انتخابیه یا استانی را مطرح کردند.

حضور افراد ضعیف و ناهماهنگ با دولت و دارای تعامل نامناسب با مجلس در بین استانداران، فرمانداران و بخشداران، توسعه نامتوازن در کشور و بیتوجهی به مناطق مرزی، عدم اجرای صحیح قانون تقسیمات کشوری و ‌لزوم ارتقا برخی بخش‌ها به شهرستان در راستای محرومیت‌زدایی، تشکر از برقراری امنیت مناسب در کشور و برگزاری امن و با شکوه مراسم تنفیذ و تحلیف، انتقاد از عدم برنامه‌‌ریزی مناسب برای دعوت از  بزرگان و معتمدان اهل سنت ایران خصوصا مولانا عبدالحمید و بزرگان سایر مناطق و استان‌های سنی‌نشین به مراسم تحلیف، طرح مشکلات افراد فاقد شناسنامه یا مشکوک‌الهویت، لزوم اجرای طرح توسعه در شرق کشور و برخی استان‌های محروم، رفع مشکلات بازارچه‌های مرزی و معضل کولبری، استفاده خلاف قانون از بازنشسته‌ها در پست‌های اجرایی از جمله فرمانداری‌ها و معاونان استانداران، وجود مدیران پروازی در استان‌های محروم و مرزی از جمله محورهای مشترک دیدگاه نمایندگان با وزیر کشور بود.

براساس این گزارش، عبدالرضا رحمانی فضلی نیز به تشریح برخی مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداخت و به عملکرد خود و وزارت کشور در برخی زمینه‌های مورد تاکید نمایندگان اشاره کرده و قول مساعد برای رفع برخی مشکلات داد.

وزیر کشور همچنین از تشکیل شورای مشورتی اقوام و مذاهب و بکارگیری نیروهای شایسته صرف نظر از نگاه قومی، سیاسی و مذهبی در وزارت کشور طی دوره آینده کاری خود در صورت کسب رای اعتماد از خانه ملت، خبر داد.

رحیمی جهان آبادی رییس فراکسیون اهل‌سنت مجلس نیز در پایان بیان کرد: حضور همه اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس در جلسه امروز با وزیر کشور، حاصل نگاه مثبت فراکسیون به دولت روحانی، تعامل خوب معاونت امور مجلس وزارت کشور و تصمیم به حمایت از وزیر کشور است.

او همچنین تاکید کرد: اولین جلسه فراکسیون اهل سنت نشان از انسجام و همدلی و ظرفیت ویژه این فراکسیون در پیگیری مطالبات مردم دارد که به زودی دومین جلسه فراکسیون با یکی دیگر  از وزرا تشکیل می‌شود.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر