کد خبر: 513663 A

۲ دیپلمات غربی فاش کردند؛

دو دیپلمات غربی فاش کردند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر خارجه امارات در سال ۲۰۱۲ جلسه‌ای محرمانه علیه برنامه هسته‌ای ایران ترتیب داده بودند.

به گزارش ایلنا به نقل از هاآرتص، دو دیپلمات غربی اعلام کردند که در سال ۲۰۱۲ میلادی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «عبدالله بن زائد آل‌نهیان» وزیر خارجه امارات با یکدیگر درباره برنامه هسته‌ای ایران به صورت محرمانه دیدار و گفت‌وگو کرده‌ بودند. 

این دو دیپلمات که نخواستند نامشان فاش شود، اعلام کردند این ملاقات در هتل «لویس رگنسی» در شهر نیویورک و با محوریت برنامه‌ هسته‌ای ایران انجام شده است. 

نتانیاهو در این دیدار از وزیر خارجه امارات خواسته بود تا اقدام‌هایی را علیه ایران و برنامه هسته‌ای این کشور انجام دهد ولی بن زائد تاکید کرد تا زمانی که اسرائیل روند سازش با فلسطینیان را به نتیجه نرساند، کشورش نمی‌تواند کاری برای او انجام دهد. 

بن‌زائد در این دیدار از صحبت‌های روز قبل نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل تمجید کرده و افزوده بود که امارات در بسیاری از موارد با نگرانی‌های اسرائیل علیه برنامه هسته‌ای ایران همراه است. 

وزیر خارجه امارات در این دیدار تاکید کرده بود کشورش خواستار بهبود روابط با اسرائیل است ولی امکان انجام عملی این کار وجود ندارد.

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برنامه هسته‌ای ایران وزیر خارجه امارات عبدالله بن زائد آل‌نهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر