کد خبر: 488611 A

صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه کاندیداها در تبلیغات‌شان به حاشیه نروند، گفت: هر نامزدی که حرف می‌زند فکر نکند می‌تواند سرش را داخل برف کند و کسی او را نمی‌بیند. انسانی که می‌خواهد رییس‌جمهور نباید هر حرفی را بزند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات اعلام کرد:‌ حضور ما در صحنه سیاسی کشور و در صحنه انتخاب سرنوشت سیاسی یک کشور هم مظهر ایمان ما به خداوند است و بر اساس باور دینی پای صندوق‌ها می‌آییم. چون دستور ولایت است و مظهر کاملی است برای اسلام.

او گفت: مادامی که این انقلاب رخ نداده بود، اسلام زندگی، سیاست، فرهنگ، تربیت و بازار به صحنه نیامده بود. اما پس از آن‌که این همه شهید دادیم، هر ساله در انتخابات اعلام می‌کنیم سکولار باطل است و جدایی دین از سیاست باطل است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین یادآور شد: انتخابات علاوه بر این و در کنار آن، مظهری است از خودباوری. چرا که ما خود را موثر می‌دانم و باید قدر این مسئله را بدانیم

او با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات با ابراز امیدواری نسبت به این‌که خطبه‌ها حرام نشود و حرکات و بیاناتش جناحی و بازیگرانه نباشند، در توصیه‌هایی خطاب به کاندیداها گفت: توصیه اول همان‌طور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند عمل به مُرّ قاتون است.

صدیقی یادآور شد: هم مجریان و هم ناظران باید به مُرّ قانون عمل کنند و هم نامزدهایی که به صحنه آمده و علاقه دارند سکان مدیریت کشور را به دست بگیرند، به مر قانون عمل کنند؛ چرا که این عمل به مر قانون برای ما اطمینان‌بخش است و برای خودشان نیز اعتماد برانگیز است.

او گفت: دوم اعلام صریح نامزدهای ریاست‌جمهوری بر اساس ترویج گفتمان حرکت اسلام در جهت مستضعفان جامعه است. قدم اول را رسیدگی به قشر ضعیف جامعه که همه فرصت‌ها از آن‌ها سلب شده، بدانند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین اعلام کرد: کاندیداها در تبلیغات‌شان به حاشیه نروند. به مطالبی که ربطی به انتخابات ندارد، نپردازند. هم‌اکنون ما با سیل بیکارها و مشکلات فراوان روبرو هستیم.

او اعلام کرد: بحث دیگر توجه به استقلال ملی و عظمت و سربلندی انقلابی است. مردمی که طاغوت را بیرون کرده و از توپ و تانک نترسیده و ده سال تمام پنجه در پنجه قدرت‌های اتمی شرق و غرب انداخته و بدون آن‌که لحظه‌ای از جنگ بترسد، هشت سال جنگیده و درست نیست که کسی بخواهد مردم را از جنگ بترساند. این ملت سرافراز هستند و نباید آن‌ها را از دشمن بترسانیم و تحقیرشان کنیم. ما پیرو آن امامی هستیم که گفت امریکا را زیر پا له می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: باید توجه داشت که حیات ملی و سیاسی و فرهنگی ما به اقتدار ما است و ما به این اقتدار زنده هستیم. آن روز که این اقتدار و روحیه را از ما بگیرند، روز نابودی ما است. اینجا مملکت شهیدان، اهل بیت، الله و اکبر و امام زمان است و از قدرت توحیدی و جهادی بهره‌مند است. بنابر این این عزت را خدشه‌دار نکنند.

او گفت: نباید به گسل‌های زبانی، قومی و فرقه‌ای دامن زد. این‌ها خلاف سیاست‌های هر سیاستمداری است که بخواهد چند صباحی این مملکت را بهره‌مند. فارغ از این‌که چه کسی را عزل و چه کسی را نصب کردیم، ملت مهربان بلوچستان همیشه در کنار ما بودند. همین برادران ما در شرق کشور مبتلا به فقر هستند و برای حل مشکلات‌شان مجبور به قاچاق شده‌اند و اگر فقر را حل می‌کردیم چنین نمی‌شد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین تصریح کرد: ترساندن مردم و سلب امنیت مردم هم محاربه و هم افساد فی الارض است.

او گفت: نکته دیگر رعایت اخلاق است. هر نامزدی که حرف می‌زند فکر نکند می‌تواند سرش را داخل برف کند و کسی او را نمی‌بیند. انسانی که می‌خواهد رییس‌جمهور نباید هر حرفی را بزند. نباید با همه‌جا دربیفتند. خدا را درنظر بگیریم و جامعه را به چالش نکشانیم و ایجاد چالش در جامعه نکنیم.

او اضافه کرد: از مردم عزیز توقع داریم، توجه کافی داشته باشند. ریاست‌جمهوری امانت است. بیت‌المال و فرهنگ کشور را دست آن‌ها می‌دهید. دارید این امکان را دست‌شان می‌دهید که قراردادهایی با خارجی‌ها ببندد که ممکن است کشور را بفروشند. بنابر این به سراغ کسانی بروید که امین‌اند و به‌خاطر چند صباح ریاست، همه‌چیز را زیرسوال نمی‌برند.

صدیقی به سند ۲۰۳۰ یونسکو اشاره کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری به آن انتقاد کردند و قبل از آن نیز به آقایان گفته بودند نباید این سند ۲۰۳۰ اجرا شود. ما فقه، فرهنگ و اخلاق داریم. چرا شورای‌عالی انقلاب فرهنگی سکوت کرد. مگر مسئولان ما نمی‌دانند در چه کشوری هستند. مگر پدر و مادرشان به آن‌ها شیر حسینی ندادند. این هم عبرتی است که باید از آن بیدار شویم.

او به موضوع عقب‌نشینی حماس هم اشاره کرد و گفت: به رسمیت شناختن دشمن غاصبی که این همه کودکان را کشته، درست نیست. البته گروه جهادی و مردم فلسطین زیر بار آن نخواهد رفت. حزب‌الله غیور زیر بار آن نخواهند رفت.

او اضافه کرد: آیت‌الله شیخ عیسی قاسم نیز همچنان در بحرین در محاصره است و مردم غیور این کشور با حضور خود برای چندمین‌بار این محاکمه را عقب انداختند. نمی دانم دولت بحرین کی می خواهد بیدار شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین گفت: در سال ۸۸ عده‌ای نادانی کردند و امنیت کشور را به بازی گرفتند اما با دیوار مستحکم مردمی مواجه شدند و این دیوار همچنان آماده است و اگر کسی بخواهد کاری کند، هم نیروهای امنیتی ما و هم مردم جلوی آن‌ها می‌ایستند.

حجت‌الاسلام صدیقی در پایان با اشاره به فرارسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: مستضعفان جهان چشم به حرکت شما دوخته تا امیدواریم یک روزی ببینیم که ایشان ظهور کردند.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر