کد خبر: 480969 A

منصوری:

سخنگوی ستاد انتخابات حزب اتحاد ملت ایران گفت: اگر نتیجه این باشد که حضور جهانگیری به رای روحانی بیفزاید در صحنه خواهد ماند در غیر این صورت انصراف می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آذر منصوری در  نشست خبری حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با بیان اینکه ما از سال ۹۲ حرکتی را آغاز کردیم به امید فردایی روشن که پیشرفت را برای کشور ما به دنبال داشته باشد، گفت: کار را ادامه می‌دهیم تا بتوانیم به یک گفتمان در عرصه سیاسی برسیم که ادامه گفتمان اصلاح‌طلبی در کشور است و امتداد آن را بر همین اساس انتخاب کردیم.

او با بیان اینکه امتداد این حرکت یعنی ادامه مشروطیت‌خواهی، افزود: شعار ما به عقب بازنمی‌گردیم است، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری برای ما مهم است لذا هشت سال قبل از دوران ریاست جمهوری روحانی نشان داد که به عقب برگشتن هیچ چیز جز ویرانی ندارد و ما به عقب باز نخواهیم گشت و راهی را که آغاز کرده‌ایم را ادامه خواهیم داد، هدف ما آبادانی برای کشور است.

سخنگوی ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت گفت: آنچه در تصمیم حضور جهانگیری در کنار روحانی حائز اهمیت است این است که ایشان در کنار روحانی باشد، اگر نتیجه این باشد که حضور جهانگیری به رای روحانی بیفزاید  در صحنه خواهد ماند در غیر این صورت انصراف می‌دهد، اما آن چه از مقطع ثبت نام هم مشهود بود این است که جهانگیری رقیب روحانی نخواهد بود.

او ادامه داد: روحانی و جهانگیری هر دو به مسائل کشور واقف هستند اگر مناظرات به صورت زنده پخش شود با توجه به حضور پر تعداد کاندیدای جناح رقیب حضور جهانگیری می‌تواند کمک‌کننده باشد.

منصوری با اشاره به پخش زنده مناظرات انتخاباتی، اظهار داشت: تجربه مناظره‌های انتخاباتی نشان داده که مناظره باید زنده باشد تا شور انتخابات را افزایش دهد، ما در حزب اتحاد  ملت طرفدار این هستیم که  مناظرات زنده باشد می ‌دانیم که آقای روحانی هم با این مساله مشکلی ندارد. رسانه ملی می‌تواند با پخش زنده مناظره‌ها افکار عمومی را که مدت‌هاست از آن روی گرداننده‌اند جلب کند.

عضو حزب اتحاد ملت با بیان اینکه در دو سطح سعی کردیم که ارتباط احزاب را تعریف کنیم، تصریح کرد: نخست اینکه جایگاه اقشار مختلف را مشخص کنیم و دوم این که ستادهای منطقه‌ای تمامی شهرها و حتی مناطق حاشیه‌ای را پوشش دهیم که این تجربه‌ای جدید است.

منصوری درباره سازوکار فعالیت برای انتخابات شورای شهر و روستا، بیان کرد: نگاه ما به شوراها نگاه دولت خاتمی و اصلاحات است، شوراها قصدشان توزیع عادلانه منابع برای سراسر کشور است، اما در سنوات گذشته نتوانستیم این امر را محقق کنیم، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها باعث می‌شود مشارکت مردم بالا برود، اما شاید این همزمانی باعث شود مردم به انتخابات شوراها اهمیت چندانی ندهند که تلاشمان این است که این اتفاق نیفتد.

او اظهار داشت: از جوان‌گرایی و گردش نخبگان، حضور اقلیت و اهل سنت در این نهاد انتخاباتی دفاع می‌کنیم و به لطف انتخابات ۹۲و ۹۴ شاهد یک انتخابات آزاد در شوراها هستیم.

سخنگوی ستاد حزب اتحاد ملت، گفت: در بعضی از شهرها افرادی تایید صلاحیت نشدند، از این افراد می‌خواهیم از طریق هیات مرکزی نظارت بر انتخابات پیگیری کنند.

او  با تاکید بر اینکه حزب اتحاد ملت از لیست ائتلافی حمایت می‌کند، بیان کرد:یکی از ضایعات سیاسی کشور ما بعد از سال ۸۴ این بود که  جریان محافظه کار رویکردی اتخاذ کرد که نتیجه‌اش تک صدایی در جامعه بود و باعث شد فساد صورت گیرد.

منصوری با اشاره به جبهه مردمی نیروهای انقلاب، گفت: در جمنا چهره‌هایی هستند که موافق دولت روحانی بودند و از تندروی‌ها فاصله گرفتند، اما فکر می‌کنم این‌ها بعد از گذشت یک دهه دریافته‌اند که آقایان خاتمی، موسوی و کروبی چقدر تعلق به انقلاب دارند. باید به یاد آورند که عقلانیت می‌تواند انتخابات آگاهانه مردم را شکل دهد.

او افزود: رهبری تاکید کردند حتی کسانی که نظام را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند هر چقدر درصد حضور مردم بیشتر باشد اعتبار نظام را در جهان بیشتر خواهد کرد.

منصوری با بیان اینکه متاسفانه گاهی جریان رقیب رعایت اصل اخلاق را زیر سوال می‌برد، گفت: رقابت باید آگاهی مردم را افزایش دهد و به بصیرت مردم بیانجامد از همه امکانات حزب استفاده خواهیم کرد که از روحانی حمایت کنیم.

او با بیان اینکه ما در اتحاد به دنبال مشارکت حداکثری مردم هستیم، ادامه داد: بی‌طرفی صداوسیما  از ضرورت‌های اصلی برای شور انتخابات است، القای فضای امنیتی و این که نتیجه از پیش معلوم است اصلا صحیح نیست و باید مردم متوجه باشند که رای آن‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه احمدی‌نژاد هشت سال نماد بصیرت در کشور بود ، باید بدانیم که با حذف احمدی نژاد تنها صورت مساله پاک خواهد شد، تاکید کرد: از رد صلاحیت افراد حمایت نمی‌کنیم، اما اگر چنانچه احمدی‌نژاد رفتارهایی داشته که رد صلاحیت شد باید گفته شود، حضور او به نظر من بر اساس حقوق شهروندی مانعی ندارد، باید دلیل آن هشت سالی که او در راس قرار داشت را توضیح دهند.

او ادامه داد: اتفاقا حضور او باعث می‌شود که روحانی عملکرد مثبت دولت را بگوید، من تصورم از حضور احمدی‌نژاد این بود که فرصت را برای ما فراهم خواهد کرد که عملکرد را توضیح دهیم.

منصوری گفت: دولت روحانی باعث شد فضای امنیتی به فضای سیاسی تبدیل شود و احزاب فعالیت کنند ، بر خلاف این که تندروها به دنبال رد صلاحیت او بودند، تایید شد و این به معنی روند عقلانیت در کشور است.

او با اشاره به اینکه آقای روحانی اقدماتی برای رفع حصر انجام داده که ادامه خواهد داد، گفت:حصر از حبس بدتر است عزیزان ما ۷ سال است که در حصر قرار دارند که امیدواریم زودتر برداشته شود.

آذر منصوری حزب اتحاد ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر