کد خبر: 473103 A

قاضی سراج:

رییس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار نوروزی با معاونان، مدیران و کارکنان این سازمان، با تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و آغاز سال جدید گفت: همان‌طور که عید نوروز و آغاز سال جدید مزین به نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) شده، امیدوارم به میمنت این تقارن، همه همکاران مانند سال گذشته در کار خود موفق و موید باشند.

به گزارش ایلنا، رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تلاش‌های بازرسان سازمان در سال گذشته گفت: در مجموع، فعالیت‌های سازمان بازرسی منجر به نتایج قابل‌توجهی در اصلاح برخی فرآیندها و پیشگیری از برخی فسادها و کج‌روی‌ها و کشف مواردی از فساد شد که جای تقدیر و تشکر از همکاران دارد.

او ادامه داد: مبارزه با فساد مانند وارد شدن به میدان جنگ است. وقتی شما وارد میدان جنگ می‌شوید طبیعتا از هر طرف به سوی شما تیراندازی می‎شود. وقتی شما به سمت مقابل تیراندازی می‌کنید، جبهه مقابل با تمهیداتی که از قبل اندیشیده، به شما حمله می‌کند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: مسلماً وقتی جلوی افرادی که به بیت المال تعرض می‌کنند، بگیرید آنها ساکت نمی‌نشینند و هجمه وارد می کنند. مهم این است که کار ما درست و قانونی باشد. در آن صورت به هیچ صورت نمی‌توانند به سازمان متعرض شوند.

قاضی سراج با بیان این‌که اگر ما وظیفه و کار خود را برای رضای خدا انجام دهیم، قطعاً خداوند به ما یاری می‌دهد و اجازه نمی‌دهد شکست بخوریم، یادآور شد: طی ۳۸ سال گذشته خون جوانان و انسان‌های پاکی برای پیروزی و حفظ این انقلاب تقدیم کردیم لذا خداوند اجازه نمی‎دهد خون این جوانان پایمال شود.

او ادامه داد: البته قدم گذاشتن به میدان مبارزه همراه با سختی‎هایی است و نباید انتظار داشته باشیم وقتی جلوی افرادی را می‌گیریم که ده‌ها میلیارد از بیت‌المال را غارت کردند، آنها به ما خسته نباشید بگویند و تشکر کنند، بلکه طبیعتاً مبارزه و مقاومت می‌کند. حتی بسیاری از مجرمان قبل از اینکه بخواهند به تخلفی دست بزنند، با افرادی در همه نهادها و دستگاه‌ها هماهنگ می‌کنند تا اگر گرفتار شدند، آنها را کمک کنند و به سازمان فشار بیاورند.

سراج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر برخی مسئولان مبنی بر مزاحم دانستن سازمان بازرسی و دستگاه‌های نظارتی اظهار داشت: متاسفانه اخیراً برخی مسئولان در سخنرانی‌های خود گفته‌‎اند که دستگاه‌های نظارتی باید دستگیری و پیشگیری کنند و به‌دنبال مچ‌گیری نباشند، درحالی که بنده در تمام جلساتی که با وزرا در سازمان داشتم به آنها گفتم که اولویت سازمان بازرسی پیشگیری و دستگیری است و ما به دنبال مچگیری و از بین بردن سرمایه انسانی نیستیم اما اگر نتوانستیم در پیشگیری به نتیجه برسیم و متخلفان و مجرمان کماکان مسیر غلط خود را ادامه دادند، وظیفه سازمان بازرسی کل کشور این است که فرد متخلف را به اشد مجازات قانونی برساند و قطعاً بسیاری از آقایان خوششان نمی‌آید که این اتفاق بیفتد.

قاضی سراج خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور نه‌تنها هیچ موقع مانعی برای سرمایه‌گذاری‌های صحیح و قانونی نبوده، بلکه مجموعه‌ای در معاونت حقوقی سازمان وظیفه حمایت از سرمایه گذاری و تولیدکنندگان داخلی را برعهده دارد.   

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی خود بر اهمیت تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت مساله اقتصاد، شعار عمومی سال جدید، همچنان اقتصاد مقاومتی است یعنی اقتصادی که در برابر تکانه‌ها و ضربه‌های خارجی، توان مقاومت و بقا را داشته باشد. اینکه صرفاً در گوشه تصاویر تلویزیونی بنویسیم «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» علاج کار نیست؛ بلکه باید وارد میدان عمل شد.

او اضافه کرد: فکر می‌کنم اگر سازمان در این زمینه تحرک بیشتری بدهد، بسیاری از کارها اجرایی می‌شود و تولید رونق خواهد گرفت. وقتی تولید رونق بگیرد، اشتغال فراهم می‌شود و با افزایش اشتغال، دیگر زندان‌های ما پر نمی‌شود. اگر بررسی کنید ریشه مشکل بیشتر از ۶۰ درصد زندانیان در بیکاری و فقر نهفته است. اگر فرامین رهبر معظم انقلاب فقط لقلقه زبان ما نباشد و صرفا شعاری حمایت نکنیم و آنها را اجرایی کنیم، بسیاری از مشکل های کشور رفع خواهد شد.

قاضی سراج خاطرنشان کرد: در رابطه با پروژه گل شرق کیش نیز حدوداً سه سال است که این پرونده را دنبال کردیم و خوشبختانه در چند هفته اخیر حکم قطعی آن صادر و کل قراردادها ابطال شد. اجرای احکام کیش نیز حکم را اجرا کرد و کل ۲۴۰ هکتار زمین به منطقه آزاد کیش تحویل داده شد.

سازمان بازرسی کل کشور ناصر سراج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر