کد خبر: 464732 A

جمالی نوبندگانی به ایلنا خبرداد:

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی شکایت خبرنگار روزنامه ایران از نماینده ارومیه در جلسه امروز این هیات خبر داد.

منوچهر جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به برگزاری جلسه هیات نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی شکایت خبرنگار روزنامه ایران از نادر قاضی‌پور نماینده اصولگرا ارومیه اعلام کرد: در این جلسه که به منظور بررسی پرونده شکایت احسان بداقی از نادر قاضی‌پور برگزار شد، درباره چگونگی حل و فصل آن تصمیم‌گیری کردیم و این در حالی بود که پیش از این نیز مسعود پزشکیان به عنوان رییس هیات نظارت بر عملکرد نمایندگان در جلسه‌ای صحبت‌های خبرنگار روزنامه ایران را شنیده بود و قبل از آن هم در جلسه‌ای در هیات نظارت توضیحات  قاضی‌پور استماع شده بود.

او گفت: در جلسه امروز نیزکه با حضور خبرنگار روزنامه ایران و نماینده ارومیه برگزار شد، هیئت نظارت به این نتیجه رسید که چنین برخوردهایی شایسته نیست و نباید در مجلس شورای اسلامی شاهد چنین اتفاق‌هایی باشیم.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از استماع صحبت‌های احسان بداغی خبرنگار روزنامه ایران و با توجه به حسن نیتی که از سوی این خبرنگار وجود دارد، هیات نظارت علیرضا سلیمی نماینده محلات را مامور کرد که با برگزاری یک جلسه دیگر با حضور قاضی‌پور و این خبرنگار در صورتی که مصالحه انجام شد، نتیجه را به هیات نظارت اعلام کند.

او در واکنش به اینکه آیا انجام مصالحه به معنای پوزش خواهی نماینده ارومیه از خبرنگار روزنامه ایران است، گفت: چنانچه پیش از این تاکید کردم قرار است در جلسه‌ای که به مدیریت علیرضا سلیمی برگزار می‌شود برای انجام مصالحه تلاش شود و در صورت توفیق یا عدم توفیق نتیجه را به هیات اعلام کنند.

در پایان تصریح کرد: موضوع پوزش خواهی یا عدم پوزش خواهی به طرفین مربوط است و آنچه که به هیات نظارت ارتباط دارد این است که شرایط برای انجام مصالحه فراهم شود.

منوچهر جمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر