کد خبر: 446061 A

آیت‌الله فاضل لنکرانی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رهبری بهترین یاور خود را از دست داد، گفت: مرحوم آیت‌الله هاشمی با اجتهاد بالای سیاسی، مدیر بحران‌های بزرگ بود.

آیت الله شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قم با تسلیت ارتحال ملکوتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: ارتحال آیت‌الله هاشمی بسیار مایه تأثر و تأسف همه ما، همه ملت ایران، همه دوستداران انقلاب و امت انقلابی، یاران امام و همه دوستداران امام بزرگوارمان و همچنین همه پیروان مقام معظم رهبری شد.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، گفت: ما می توانیم آیت الله هاشمی رفسنجانی را از مؤثرترین چهره ها در شکل گیری انقلاب و حکومت نظام جمهوری اسلامی در زمان امام خمینی(ره) بدانیم.

آیت‌الله فاضل لنکرانی گفت: آیت‌الله هاشمی در همه صحنه‌های مهم و سرنوشت ساز انقلاب اسلامی ایران حضور داشته و بعد از ارتحال امام خمینی(ره) هم در کنار رهبری، یکی از استوانه های بزرگ و ارکان محکم نظام و انقلاب بود.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: انصاف این است که در تاریخ ایران اگر بخواهیم شخصیت های سرنوشت ساز را نام ببریم، در کنار امام خمینی(ره) و در کنار بزرگانی که در تاریخ ایران سهم بسیار بزرگی داشتند، آیت الله هاشمی رفسنجانی در شمار چنین افرادی است.

آیت الله فاضل لنکرانی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار ایلنا، اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی دارای فکری عمیق، بلند و جامع، در مسائل دینی و سیاسی بود؛ قوت فکر سیاسی، و اجتهاد بالای سیاسی ایشان، کم نظیر بود؛ شخصیتی بود که می توانست بحران های بسیار بزرگ را به خوبی تدبیر کند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران دفاع مقدس، همان طوری که فرزندان جبهه و جنگ به یاد دارند، یکی از مؤثرترین شخصیت هایی بود که جنگ را با نظر امام(ره) و با درایت خویش تدبیر می کرد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی تأکید کرد: خطبه‌های نمازجمعه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی باعث عظمت و اعتبار نمازجمعه تهران بود.

این عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: من این حادثه بزرگ را به مقام معظم رهبری که به نظر من، مصیبت در وجود شریف ایشان، از همه ملت ایران سنگین تر است، تسلیت می گویم. حقیقتا مقام معظم رهبری، بهترین یار و یاور خودشان را از دست دادند؛ بنده به ایشان، به حوزه های علمیه، به مراجع معظم تقلید، به همه ملت ایران و همه انقلابیون تسلیت عرض می کنم؛ از خداوند متعال جبران این ضایعه بزرگ را مسئلت می کنم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی آیت الله فاضل لنکرانی محمدجواد فاضل لنکرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر