کد خبر: 381006 A

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی:

ایلنا: مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تاکید کرد که استکبار جهانی و دولتمردان ایالات متحده باید بدانند که امروزه تهدید و زور کارساز نیست و نخواهد بود.

به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است:

«در تقویم روزشمار جمهوری اسلامی ایران، روزهایی وجود دارند که درخشان تر از سایر روزها هستند و چنین روزهایی که نشان از رشادت، شجاعت، استکبارستیزی و دفاع از صلح، عدالت و مظلومیت دارند.

یکی از این روزهای مهم و تأثیرگذار ۱۳ آبان ماه است. در صفحه حوادث و رخدادهای ۱۳ آبان ماه شاهد مصادیق بسیار بزرگی از مجاهدت و فداکاری ملت بزرگ ایران در دفاع از صلح، عدالت، کرامت انسانی و مبارزه علیه مظاهر استکباری وجود دارد که هر یک می تواند منشاء تداوم اقدامات بشر دوستانه و تعمیق اندیشه های نسل های متعهد این سرزمین باشد.

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن گرامیداشت این روز، معتقد است که دولت های استکباری در طول تاریخ به بهره کشی‌ها، استثمار و خیانت به ملت‌های آزاد و آزادی‌خواه پرداخته‌اند و در این رهگذر دولت‌های آزاده و از جمله ایران اسلامی از گزند این توطئه‌ها و خیانت‌ها در امان نبوده است.

به گواه تاریخ، دولت آمریکا تاکنون همواره راه عناد و ستیزه‌گری در برابر ملت ایران را در پیش گرفته و هر از گاهی به بهانه‌های مختلف این دشمنی را با شدت و ضعف‌هایی ادامه داده است. امروز هم شاهد هستیم که دولت آمریکا با خروج از پیمان قانونی و بین المللی «برجام» که به تأیید سازمان ملل نیز رسیده است، و اِعمال تحریم‌های ضد قانونی و ضد بشری که مخالف رویه‌های معمول حقوق بین‌الملل و حقوق بشردوستانه است، این دشمنی را به حد نهایت رسانیده است.

از این رو ۱۳ آبان امسال ویژگی‌های متفاوتی با سال‌های گذشته دارد. امسال همگان شاهدند که نظام سلطه، خوی و خصلت خود را در لحن و کلام آشکار کرده و رییس جمهور آمریکا با وقاحت تمام، ملت بزرگ ایران را آماج بیشترین توهین‌ها و تحریم‌های غیرعادلانه و غیرقانونی قرار داده است. همچنین اعلام کرده که از ۱۳ آبان تحریم‌هایی را که در ۴۰ سال گذشته نیز بر ملت ایران اِعمال کرده بود، تشدید خواهد کرد. بنابراین مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکوم کردن این اقدامات غیرقانونی و ضد بشری، معتقد است:

۱. اگر دولتمردان ایالات متحده و استکبار جهانی، فکر می‌کنند که می‌توانند با اعمال فشار، زور و تهدید ملت‌ها از جمله ملت ایران را وادار به تسلیم و سازش کنند، بدون تردید اشتباه می‌کنند، استکبار جهانی و دولتمردان ایالات متحده باید بدانند که امروزه تهدید و زور کارساز نیست و نخواهد بود.

۲. نظام سلطه و وابستگان آن در اقصی نقاط جهان از آسیا تا آفریقا و آمریکای لاتین و به ویژه در غرب آسیا و کشورهای مسلمان همچون سوریه، فلسطین، افغانستان، یمن و میانمار به طور مستقیم و غیرمستقیم، به ظلم، ستم و استثمار کشورها می‌پردازند. بنابراین ایستادگی و مقاومت ملت‌ها و تلاش آنها برای زدودن افکار و اَعمال ظالمانه نظام سلطه در جهان، امری بسیار ضروری و مهم است.

۳. ۱۳ آبان متعلق به تمام مسلمانان، آزادی خواهان و ملت‌هایی است که با یکجانبه‌گری و استثناگرایی نظام سلطه در جهان مخالف هستند.

۴. با توجه به موارد متعدد بی توجهی و عدم پای بندی دولتمردان ایالات متحده به ویژه شخص «ترامپ» به قوانین و معاهدات بین‌المللی، تلاش آمریکا برای ناامن کردن جهان از جمله با حمایت از اقلیت باقی مانده گروه تروریستی داعش در سوریه، انتقال داعش به افغانستان و قفقاز، مداخلات نامشروع دولت آمریکا در امور داخلی برخی کشورها، انتقال نامشروع سفارت این کشور به بیت المقدس، اِعمال تحریم‌های یکجانبه، ظالمانه و غیر قانونی به برخی از دولت‌ها و ملت‌های جهان که وضعیت صلح جهانی را بسیار بغرنج  و آسیب پذیر نموده است، از نخبگان، آزادی خواهان، علاقه مندان به صلح، آزادی و رعایت حقوق بشردوستانه، سازمان‌های مردم نهاد و مجامع بین‌المللی تقاضا داریم نسبت به این اقدامات ساکت نبوده و با موضع‌گیری‌های شایسته، واکنش‌های مناسبی را ابراز و اعلام کنند.

بنابراین مجمع جهانی صلح اسلامی، از آحاد مردمانی که دل در گرو آزادی، صلح، عدالت و کرامت انسانی دارند دعوت می کند همچنان در راه مبارزه با ظلم و استکبار جهانی استوار بوده و مقاومت خود را تا بیداری ملت ها و ریشه کن شدن ظلم و اقامۀ صلح عادلانه ادامه دهند.

مجمع جهانی صلح اسلامی

۱۳ آبان ماه ۱۳۹۷»

مجمع جهانی صلح اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

string(31) "Wed, 22 Jan 2020 23:04:47 +0000"