کد خبر: 378243 A

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی:

ایلنا: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی به شورای حکام اعلام کرد: ایران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و قطعنامه های مربوطه ، به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

به گزارش ایلنا، نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با موضوع ایران صبح دوشنبه در وین آغاز شد.

آمانو در این گزارش افزود: همانطور که قبلا هم اعلام کردم ایران به تعهدات خود در زمینه فعالیت‌ها هسته‌ای‌اش در خصوص تأیید و نظارت در پرتو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد ۲۲۳۱ (۲۰۱۵)، تحت طرح جامع اقدام مشترک (برجام) عمل کرده است.

او اضافه کرد: در این گزارش نیز خلاصه‌ای از تأیید و نظارت بر فعالیت‌هایی که آژانس تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و قطعنامه‌های مربوط آن را انجام داده، اشاره شده است. این فعالیت‌ها مطابق با شیوه‌های استاندارد پادمان آژانس است. این گزارش شامل حقایق عینی و واقعی و نیز اطلاعات مربوطه است که آژانس می‌تواند با کشورهای عضو به اشتراک بگذارد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ما در مراحل اولیه فرایندی هستیم که نیاز به توجه مداوم و دقیق از همه طرف‌ها دارد. همه طرف‌ها تلاش کردند اجرایی کردن این فرایند ممکن شود. در ماه ها و سال های آینده نیز ما به یک تعهد قوی از همه طرف‌ها برای اجرایی پایدار نیازمند خواهیم بود.

آمانو افزود: فعالیت‌های پروتکل الحاقی تحت موافقت نامه پادمان که به صورت موقت برای ایران اعمال شده است ادامه دارد. از زمان آخرین گزارش من، آژانس دسترسی کامل به سایت‌ها و مکان های دیگر در ایران تحت پروتکل الحاقی داشته است.

یوکیا آمانو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر