کد خبر: 374545 A

خالد زمزم‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: منتخب مردم بندرلنگه پس از ابطال آرایش با بیان اینکه شورای‌نگهبان از من توضیح نخواسته است، گفت: اعتراضم به ابطال آرا را پیگیری می‌کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بعد از اینکه شورای نگهبان اعلام کرد انتخابات در حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان باطل شده است، شایعات زیادی درباره ابطال انتخابات این حوزه انتخابیه شنیده شد.

خالد زمزم‌نژاد که پیش از این از سوی وزارت کشور به عنوان منتخب مردم در دور دهم مجلس شورای اسلامی  در این حوزه انتخابیه معرفی شده بود، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره ابطال انتخابات غرب استان هرمزگان اظهار داشت: رای من در انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی حداکثری بود و هم در هیات اجرایی و هم در هیئت نظارت نتایج انتخابات تایید شده بود.

او ادامه داد: با این حال بعد به نتایج انتخابات اعتراض شد و بازشماری آرا در حوزه انتخابیه غرب استان انجام شد که نشان می‌داد نتیجه اعلام شده درست است و صورتجلسه هم برای استان و هم برای مرکز فرستاده شد.

خالد زمزم‌نژاد همچنین درباره اتفاقات بعد از بازشماری آرا متذکر شد: بعد گفتند آرا مخدوش بوده و به خاطر مخدوش بودن انتخابات را باطل کرده بودند.

منتخب مردم غرب هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه در دور اول نیز با وجود ده نامزد نفر اول شدم و در مرحله دوم نیز با ۲۳ هزار اختلاف رای وارد مجلس شدم و این اختلاف جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نمی‌گذارد، تاکید کرد: در غرب استان که مملو از تشیع و تسنن هستند به من رای دادند و طیف گسترده‌ای از مردم از خانواده شهدا و ... از من حمایت کردند.

زمزم‌نژاد تصریح کرد: انتخابات سالم بود و از طریق شورای نگهبان اعتراض خود را پیگیری خواهم کرد و در این زمینه با آقای مقیمی، آقای لاریجانی، بیت رهبری و همه ظرفیت‌های موجود برای صیانت از رای مردم اعتراض کردم تا ان‌شاءالله به صحن مجلس برگردم.

تنها کسی ‌که از من حمایت نکرد، ضد انقلاب بود

خالد زمزم‌نژاد تاکید کرد: شورای نگهبان هنوز درباره ردصلاحیت از من توضیحی نخواسته است و هیچ مستنداتی به من نشان داده نشده است.

او درباره شایعاتی مبنی بر حمایت برخی افراد مسئله‌دار از وی گفت:  اعضای ستاد به صورت خودجوش در این ستاد حضور داشتند و همه در خط نظام بودند.

زمزم‌نژاد متذکر شد: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان به صورت قاطع از من حمایت کرده بودند. تنها جایی که از من حمایت نکرده بود، ضد انقلاب و خارج از کشور بود و تمامی برنامه‌های انتخابات در چهارچوب قانون انجام شد.

مردم از تنش پرهیز کنند

منتخب مردم بندرلنگه تاکید کرد: حتی یک مورد تنش در انتخابات نبود و فرایند انتخابات در کمال سلامت برگزار شد و استاندار هرمزگان هم معتقد بود که این سالم‌ترین انتخابات بود.

او از مردم حوزه انتخابیه خواست که صبر و حوصله انجام دهند و هیچ اعتراض قومی انجام ندهند و تاکید کرد که قول می‌دهم برای حمایت از رای مردم همه تلاش خود را انجام می‌دهم.

زمزم‌نژاد افزود: امروز نظام دست کسانی است که می‌خواهند منصفانه از رای مردم صیانت کنند و در نهایت هر چه قانون بگوید خواهیم پذیرفت.

رئیس دفتر شورای نگهبان در استان هرمزگان: پس از بازشماری تغییری در نتایج پیش نیامد

به گزارش ایلنا، علی اکبر وحیدی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان هرمزگان، پیش از این گفته بود نفر دوم انتخابات در مهلت قانونی اعتراض کرده بود و خواستار بازشماری تمامی صندوق‌ها شد، اما بعد از کسب نظر هیأت مرکزی نظارت، قرار شد چند صندوق با اولویتی که خود کاندیدا مشخص می‌کند در حضور نماینده وی بازشماری شود که تغییری در نتیجه به دست نیامد.

انتخابات مجلس دهم خالد زمزم‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر