کد خبر: 361768 A

خطبه‌های نماز جمعه تهران؛

ایلنا: خطیب جمعه تهران با انتقاد از کسانی که ثروت‌های کشور را در پست‌های دولتی از کشور خارج می‌کنند؛ گفت: واحد اینها میلیارد و میلیارد دلار است. برخورد با اینها هم نیروهای انقلابی می‌خواهد. وقتی قرار شد نورچشمی‌های مقامات در اروپا تحصیل کنند، نفوذ از این طریق به وجود می‌آید و همه این آقازاه‌ها عوامل نفوذ می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ خطیب نماز جمعه این هفته با بیان اینکه حضرت علی (ع) در داوران خود مورد طعنه و تمسخر مردم بود؛ خطاب به نمازگزاران گفت: انشالله شما علی (ع) را تنها نخواهید گذاشت.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: اگر در اقلیت بودید نیز باید حرف حق را بیان کنید. بدانید در طول تاریخ همواره پیامبران را مسخره می‌کردند و اگر امروز هم کسی را مسخره می‌کنند؛ نباید به این مطالب توجه کنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبر بزرگوارمان امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام نهادند و گفتند که حوزه علمیه باید انقلابی باشد و این تعبیر را درباره مجلس خبرگان هم به کار بردند. من معتقدم اگر اقتصاد مقاومتی بخواهد موفق شود؛ باید انقلابی باشد و این رویه معمولی که تا امروز اجرا شده؛ تاثیرگذاری لازم را نداشته است.

آیت ‌الله جنتی گفت: باید کاری کنیم کارستان. اما اینقدر خطا داریم که من تعجب می‌کنم چرا خدا عذاب نازل نمی‌کند. این همه نیروی انقلابی بسیج و سپاه هستند که در پیشرفت‌های علمی چشم دنیا را خیره کردند. هشتاد و پنج درصد منابع معدنی ما هم زیر خاک مانده است.

وی با اشاره به اسراف صد میلیارد دلار در انرژی گفت: جلوگیری از این اسراف روحیه انقلابی می‌خواهد.

آیت‌الله جنتی با انتقاد از کسانی که ثروت‌های کشور را در مقام‌های رده بالای دولتی به امارات و اندونزی و ... می‌برند؛ گفت: واحد اینها میلیارد است و میلیارد دلار؛ و برخورد با اینها نیروهای انقلابی می‌خواهد اما وقتی قرار شد نورچشمی‌های مقامات بالا در اروپا تحصیل کنند، نفوذ از این طریق به وجود می‌آید و همه این آقازاه‌ها هم عوامل نفوذ می‌شوند و اینجاست که ممانعت از این افراد می‌شود رفتار انقلابی.

خطیب این هفته نماز جمعه گفت: دشمن؛ انقلابیون را افراطی می‌خواند و کسانی که با دشمن سازگاری دارند را نیروهای عقلانی. اما این افراد باید مراقب باشند که دچار تفریط نشوند؛ عقب نمانند و به قافله انقلاب اضافه شوند.

آیت‌الله جنتی گفت: کسانی که 37 سال این کشور را سرپا نگه داشتند همین انقلابیون بودند. باید به این‌ها و به سپاه اجر بدهیم. سپاه؛ خار چشم عده‌ای است و اگر سپاه و بسیج نباشد کسی نیست که توطئه‌ها را خنثی کند. ما باید انقلابی باشیم و ضدانقلاب را بشناسیم.

وی با بیان اینکه در انتخابات هفت اسفند؛ نزدیک به هفتاد میلیون رای به صندوق‌ها ریخته شد؛ گفت: مشارکت 62درصدی در انتخابات ایران برای جهان الگوست. آقایان نماینده‌ای که رای آوردند باید بگویند در مجلس چه می‌خواهند انجام دهند و اگر مجلس انقلابی نباشد؛ نمی‌تواند به مشکلات مردم رسیدگی کند.

آیت‌الله جنتی؛ بصیرت داشتن و دشمن شناس بودن را دیگر ویژگی‌ نماینده مجلس خواند و گفت: امیدواریم این حرف‌ها به جایی برسد گرچه بی‌اثر هم نیست.

خطبه های نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

string(31) "Sun, 19 Jan 2020 12:43:17 +0000"