کد خبر: 334338 A

معاون پارلمانی رئیس جمهور در مشهد:

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به کاهش تورم در این دولت گفت: علیرغم کاهش شدید هر بشکه نفت تا مرز 27 دلار، دولت در مقابل مشکلات تسلیم نشده و نخواهد شد و برای خروج از رکود بسته های حمایتی و سیاستی مختلفی نیز در زمینه اشتغال ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت‌الاسلام مجید انصاری در نخستین اجلاس سراسری استادان دانشگاه فرهنگیان در مشهد گفت : دولت یازدهم پیوسته و با جدیت برای خروج از رکود اقتصادی تلاش می کند و در همین خصوص بسته های سیاستی مختلفی را ارائه کرده است که رشد منفی اقتصادی سه سال گذشته را از منفی 7/6درصد به یک درصد رشد مثبت با وجود کاهش قیمت نفت برساند .

وی با بیان اینکه دولت تدبیر امید با انبوهی از مشکلات و هزینه های جاری روبرو بوده و است افزود: هزینه های جاری دولت حدود 150 تا 160 هزار میلیارد تومان است و مجموع دیون موجود بر اساس آمار ارائه شده وزیر اقتصادی دولت معادل 500 هزار میلیارد تومان می باشد و علیرغم کاهش شدید هر بشکه نفت تا مرز 27 دلار در مقابل مشکلات تسلیم نشده و نخواهد شد و برای خروج از رکود بسته های حمایتی و سیاستی مختلفی نیز در زمینه اشتغال ارائه کرده است که بسیار ارزنده ولی ناکافی است .

معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: دولت در حوزه ایجاد اشتغال بسته های سیاستی و حمایتی اتخاذ کرده است و با وجود اینکه ظرف 8 سال گذشته در زمینه اشتغال رشدی نداشته است باید تلاش کند امید را در دل جوانان این خاک و بوم بارور کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت ظرف سه سال گذشته سعی در جلوگیری از خونریزی شدید اقتصادی در کشور کرده است گفت : دولت یازدهم در طول این مدت توانسته است تورم 40 درصدی در شرایط اقتصادی کنونی را مهار و به 15 درصد برساند.

انصاری در ادامه در خصوص نقش اساتید بخصوص دانشگاه فرهنگیان در تربیت نسل آینده و سرمایه های انسانی کشور گفت: اساتید دانشگاه فرهنگیان پاسداران و نگهبانان نسل آینده تمدن و فرهنگ ایران و اسلام ناب محمدی هستند وبه همین جهت باید نقش محوری را در تعلیم و تربیت معلمان ایفا کنند.

وی افزود: امروزه دشمن تلاش می کند چهره اسلام و پیامبر را مخدوش کند و اسلام را با خشونت معرفی کند و این خشونت در واقع ریشه آموزشهای چند دهه گذشته جریانات تکفیری و وهابیت است .

وی با تاکید بر اینکه تقویت بنیه آموزشی جهان اسلام از اهمیت بسزایی برخوردار است گفت: وظیفه دفاع از پیامبر و قرآن بر عهده تمامی مسولین حوزه فرهنگ و آموزش دانشگاه هاست که در متبلور نمودن اندیشه جوانان تلاش کنند.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: دولت یازدهم در حالی که سخت ترین دوران اقتصاد ی تاریخ انقلاب را پشت سر می گذارد اهتمام ویژه ای در حوزه آموزش و پرورش داشته است و در برنامه ششم توسعه کشور درصدد ایجاد تمهیدات بهبود شرایط معیشتی حوزه آموزش و پرورش کشور بوده است. 

دولت رئیس جمهور رکود اقتصادی قیمت نفت مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر