کد خبر: 324111 A

قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: یک نماینده مجلس نهم اظهار داشت: وزارت بهداشت در هفت ماهه نخست سال ۹۴ به اندازه کل بودجه سال ۹۳ و سه برابر بودجه سال ۹۲ هزینه کرده است.

نادر قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ با اعلام خبر گرفتن تایید و امضای هیات رئیسه مجلس نسبت به درخواست تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از «نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت» اعلام کرد: متاسفانه وزارت بهداشت در هفت ماهه نخست سال ۹۴ به اندازه کل بودجه سال ۹۳ و سه برابر بودجه سال ۹۲ هزینه کرده است.

وی افزود: وزارت بهداشت باید دقت کند مدیریت و انجام کار‌ها صرفاً با هزینه و صرف بودجه پیش نمی‌رود.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: ما می‌گوییم پول و بودجه تنها راه حل نیست. مدیریت کجا رفته است؟ چرا در طرح تحول سلامت به مسئله رسیدگی به نقاط محروم، اقشار آسیب‌پذیر جامعه و همچنین نیروهای بهداشت و درمان و پرستاران هیچ توجهی نشده است؟

وی افزود: ما قطعا این طرح را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در صورتی که در تحقیق و تفحص از طرح سلامت به این نتیجه برسیم که قانون اشکال دارد، آن را اصلاح می‌کنیم.

این نماینده مجلس در واکنش به اظهار نظر معاون پارلمانی وزارت بهداشت که اقدام مجلس را در راستای تحقیق و تفحص از طرح سلامت «خودکشی سیاسی» خوانده بود٬ اظهار داشت: آقای فراهانی خودش خودکشی کرده است. تحقیق و تفحص وظیفه نمایندگان است و قرار نیست به دلیل نزدیکی به انتخابات٬ مجلس بخوابد تا دولت هر کاری که خواست انجام دهد.

قاضی‌پور همچنین در واکنش به اظهارنظر دیگر فراهانی در خصوص عدم موافقت تمامی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به امضای مسعود پزشکیان در این طرح تحقیق و تفحص خاطرنشان کرد: مدعیات من مستند است، آقای فراهانی حدس زده است٬ ولی من عمل می‌کنم.

به گزارش ایلنا، قاضی‌پور نسخه‌ای از درخواست تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت را در اختیار ایلنا قرار داد که در قسمت بالای آن امضای هیات رئیسه مجلس مبنی بر ضرورت تاکید شده است.

این طرح به امضای علیرضا محجوب٬ نادر قاضی‌پور٬ مسعود پزشکیان٬ احمد توکلی٬ الیاس نادران٬ موسی الرضا ثروتی٬ عبدالرضا مصری و برخی دیگر از نمایندگان مجلس رسیده است.

 

طرح تحول سلامت

 

 

نادر قاضی پور تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر