کد خبر: 322440 A

قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ایلنا: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آماده شدن طرح تفحص از نحوه توزیع منابع در طرح تحول سلامت خبرداد وگفت: طراحان طرح اعلام آمادگی کردند که بدون صرف ریالی از بودجه مجلس و در بازه زمانی حداکثر ۴ ماهه پس از تصویب طرح در صحن علنی، گزارش آن را به مجلس ارائه نمایند.

نادر قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ با اشاره به آماده شدن طرح تحقیق وتفحص از نحوه توزیع منابع در طرح تحول سلامت٬ اظهار داشت: نمایندگان تردیدهای جدی در مورد نحوه توزیع منابع در طرح سلامت دارند.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه اطلاعات متعددی به دست ما رسیده است، تصریح کرد: ما عمیقاً راه طی شده را خلاف قانون می‌دانیم و به دنبال اصلاح رویه‌های شکل گرفته هستیم.

وی با بیان اینکه در ماه‌های پایانی عمر مجلس نهم، هستیم، تصریح کرد: طراحان این تحقیق و تفحص اعلام آمادگی نمودند که بدون صرف ریالی از بودجه مجلس و در بازه زمانی حداکثر ۴ ماهه پس از تصویب طرح در صحن علنی، گزارش آن را به مجلس ارائه نمایند.

قاضی‌پور هفت محور اصلی این طرح را نام برد و گفت: بررسی نحوه توزیع اعتبارات طرح تحول سلامت بین روستا‌ها و شهر‌ها و مناطق برخوردار و محروم، تطبیق پرداختی به پزشکان و دست اندرکاران بخش سلامت با قانون مدیریت خدمات کشوری، بررسی نحوه پرداخت حق الزحمه پزشکان و پرستاران بخش دولتی و عمومی قبل از اجرا و پس از اجرای طرح تحول سلامت ازجمله محورهای این طرح است.

وی گزارش هزینه‌کرد از عمل یک درصد ارزش افزوده و هدفمندی یارانه‌ها به تفکیک حوزه آموزش و پیشگیری و بهداشت و حوزه درمان از محورهای دیگر این طرح خواند و گفت: گزارش اثربخشی مکانیسمهای کنترل مالی و اداری اعمال شده جهت اطمینان از تک شغله و تمام وقت بودن پزشکان پس از اجرای طرح تحول سلامت، گزارش نحوه و میزان برخورد با پزشکان متخلف و نتایج حاصله، بررسی میزان اعتبارات صرف شده جهت واردات دارو و تجهیزات پزشکی پس از اجرای طرح تحول سلامت و تطبیق آن با ابلاغ سیاست­های اقتصاد مقاومتی نیز در این طرح بررسی خواهد شد.

 

22

نادر قاضی پور طرح تحول سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر