کد خبر: 299744 A

قاضی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: یک نماینده مجلس گفت: کلیت مجلس با هر اقدامی که به خاطر منافع مادی و شخصی افراد باشد، مخالفت می‌کند.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا با اشاره به تلاش معدودی از نمایندگان برای استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: اگر سوال از وزیر به خاطر بهبود وضعیت کارگران بازنشستگان تامین اجتماعی مطرح شود، اقدام خوبی است. 

وی افزود: بنده و همکارانم در چندین مورد سوالاتی از وزیر کار مطرح نمودیم و چندین مورد از سوالاتمان هم در نوبت طرح در صحن مجلس قرار دارد اما باید دقت کنیم که نمایندگان حق ندارد از طریق سوال و ... از وزرا باج‌خواهی کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتهامات علیه شستا، تصریح کرد: شستا از آنِ کارگران است و باید با تمام تلاش خود را برای تقویب آن به کار ببندیم تا پرداخت حقوق مستمری‌بگیران به ‌موقع انجام بگیرد٬ اما متاسفانه کسانی که در معاملات کلان اقتصادی دست دارند و به‌خوبی می‌دانند چگونه ثروت‌اندوزی کنند. تلاش دارند تا با تضعیف شستا و تحت فشار قرار دادن مسئولان منافع خود را محقق کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت اضافه کرد: با این‌حال تعداد بسیاری از نمایندگان در مجلس هشتم و نهم پیگیر حق و حقوق کارگران تامین اجتماعی از دولت هستیم و تحقیق و تفحص شستا نیز انجام شده و هم‌اکنون پرونده در اختیار دستگاه قضاست و دادگاه می‌بایست با تمام متخلفان برخورد کند اما این‌که نماینده‌ای بگوید اگر فلان امکانات و بهمان اختیارات را به ما ندهید، وزیر را استیضاح می‌کنیم، منطقی نیست. 

وی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان که مدعی شده‌ بود عده‌ای از نمایندگان با شرکت شستا ارتباط اقتصادی دارند، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که مفسدان اقتصادی برای تبرئه خود،‌ همه را فاسد می‌خوانند. نمایندگان پاکدست بسیاری از آیت‌الله آشتیانی نماینده مردم قم تا آقای محجوب نماینده تهران در مجلس حضور دارند. زیرسوال بردن کل مجلس، کار خطایی است. مجلس در صدر امور است و این‌که نماینده‌ای دیگر نمایندگان را دزد خطاب کند،‌ درست نیست.

قاضی‌پور در پایان تصریح کرد: کلیت مجلس با هر سوال و استیضاحی که برای خدا و در راستای احقاق حقوق ملت طرح شود، همراهی خواهد کرد و با هر اقدامی که به خاطر منافع مادی و شخصی افراد باشد، مخالفت می‌کند.

نادر قاضی پور استیضاح وزیر کار تهدید ربیعی به استیضاح
نرم افزار موبایل ایلنا