کد خبر: 280620 A

علوی در همایش سراسری فرمانداران:

ایلنا: وزیر اطلاعات گفت: برخی مجموعه‌ها که دستشان در انتخابات است جهت‌گیری‌هایی شروع کرده‌اند و می‌خواهند جایگزینی برای وزارت اطلاعات پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمود علوی در همایش سراسری فرمانداران که در وزارت کشور درحال برگزاری است٬ گفت: ما دو انتخابات حساس را پیش رو داریم که دولت تدبیر و امید در تلاش است این دو انتخابات را با بهترین وجه برگزار کند.

وی ادامه داد: ما انقلاب کردیم تا مدیریت اسلامی صورت گیرد. حکومت در نظام اسلامی برای اصلاح امور و وضعیت امنیت مردم یک ابزار است. بنابراین جمهوری اسلامی حکومتی برآمده از اسلام است که مسئولیت آنها بسیار سنگین و خطیر است و ما باید در خدمت مردم باشیم٬ نه بر مردم باشیم. در این حکومت امنیت برای مردم است و ما نباید برای حاکمیت فرهنگ دینی آرامش را از مردم سلب کنیم٬ بلکه راه فرهنگ دینی از آرامش می گذرد.

علوی اضافه کرد: مردم باید امنیت را لمس کنند٬ امنیت گورستانی راه به جایی نمی‌رساند و چراغ ایمان را به سمت بی‌فروغی می‌کشاند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: در نظام اسلامی کارها باید در چارچوب شرع باشد. حتی در وزارت اطلاعات نیز کار اطلاعاتی باید در چارچوب حلال و حرام باشد. دروغ پردازی اطلاعاتی حرام است. همچنین یک مدیر به عنوان یک فرماندار باید حرام و حلال را در اقدامات خود در نظر بگیرد.

وی افزود: ما نمی‌توانیم به بهانه‌های کارهایی مانند حفظ انقلاب در کارهای اطلاعاتی خلاف شرع انجام دهیم و این خود اجتهادی‌ها حجت شرعی برای درست کردن بولتن علیه دیگران نیست. اگر از کسی خوشمان نمی‌آید٬ نمی‌توانیم با بولتن آن را از چشم مردم بیاندازیم و این با شرع مقدس اسلام هماهنگی ندارد.

علوی تصریح کرد: برای خدمت به انقلاب نمی شود از راه خلاف شرع استفاده کرد از راه معصیت انقلاب حفظ نمی‌شود بلکه در مسیر آسیب قرار می گیرد.  رعایت اخلاق برای پیشرفت همه امور لازم است. راه موفقیت در کارها مسیر اخلاقی است اگر امروز در و ضعیت ما 800 هزار بشکه نفت می‌فروشیم که پول آن را هم به ما نمی‌دهند و برای حل مشکلات از نظر مادی دستمان بسته است حداقل می‌توانیم گشاده‌رو باشیم و با اخلاق رضایت مردم را به دست بیاوریم.

وی با اشاره به بولتنی از گزارش‌های نیروی انتظامی گفت: عنوان شده که در سال 93 تجمع‌های صنفی به علت عدم توجه فرمانداران به مشکلات اصناف 55 درصد افزایش یافته است. همین اعتراضات صنفی که تبدیل به اعتراض سیاسی و امنیتی می شود و هزینه‌های بالایی را ایجاد می‌کند٬ بنابراین اخلاق بهترین سرمایه است که بتوانیم رضایت مردم را به دست بیاوریم .

وزیر اطلاعات تاکید کرد: دولت تدبیر و امید دولت جناحی نیست٬ بلکه مرتبط با اصل انقلاب است و می‌خواهد همه فرزندان انقلاب حضور داشته باشند٬ چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا دولت تدبیر و امید برنامه به حاشیه راندن هیچ گروه و جناحی ندارد٬ امروز باید این موضوع تجربه شود که دست به دست هم همه حرکت کنند و موفقیت‌ها را ایجاد کنند.

علوی گفت: امروز ما با دو بعد تهدید جهانی و داخلی روبرو هستیم؛ استکبار می‌خواهد جهان اسلام را به دو قطب شیعه و سنی تبدیل کند. و از سوی دیگر در درون جامعه می‌خواهد به بهانه‌های مذاکرات هسته‌ای،‌ تجمع‌ها و اعتراض‌ها٬ دو طیف ایجاد کند. ما باید با برنامه‌های معقول و حفظ حرمت‌ها پیش برویم چراکه اینگونه مسائل با اقتضای سال همدلی و همزبانی جور نیست.

وی با اشاره به چالش‌های موجود در انتخابات گفت: باید سعی کنیم این‌گونه چالش‌ها را کاهش دهیم. نباید نامزدها بر روی شاخص‌های قومی، فرقه‌ای و عشیره‌ای برای جلب آرا تاکید کنند. باید از همان لحظه اول با اینگونه مسائل برخورد شود.

وزیر اطلاعات در مورد مفهوم حق‌الناس بودن رای مردم بیان کرد: این موضوع موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود و حساسیت در آن بسیار است.

وی درباره تعیین صلاحیت نامزدها نیز خاطر نشان کرد: وزارت اطلاعات بدون تعارف به این موضوع می‌پردازد و ما همیشه گفته‌ایم به آنچه در پرونده‌ها وجود دارد٬ اکتفا نمی‌کنیم٬ شاید آنها اشتباه باشند. در این مسیر ما یک شورای تعیین صلاحیت ایجاد کرده‌ایم و یک روحانی غیرخطی را مسئول آن کرده‌ایم و به او گفته‌ام خود می‌دانی و در قیامت باید جواب بدهی. در وزارت اطلاعات حجت ما٬ شرع مقدس است؛ حال نتیجه آن را کسی می‌خواهد قبول کند یا نمی‌خواهند.

علوی گفت: متاسفانه برخی از مجموعه‌ها که دستشان در انتخابات است جهت‌گیری‌هایی را شروع کرده‌اند و تلاش می‌کنند جایگزینی را برای وزارت اطلاعات پیدا کنند. من از اینجا به آنها می‌گویم اهلا و سهلا! من آنچه که رضای خدا باشد را انجام می‌دهم و با آبروی مردم بازی نمی‌کنم و این مسائل را دستاویز سیاسی قرار نمی‌دهم و برای ما رضایت خدا مهمترین مسئله است.

وزارت اطلاعات انتخابات مجلس 94 سید محمود علوی همایش سراسری فرمانداران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر