کد خبر: 1181372 A

در جریان بررسی سوال درخصوص عدم پایبندی به قانون برنامه؛

نماینده سوال کننده، مشروط به اینکه وزیر بهداشت در به کارگیری نیروها در وزارتخانه، رویکرد سیاسی نداشته باشد و افرادی را در وزارتخانه به کار گیرد که به طور تمام وقت فعالیت کنند و در خارج از وزارت بهداشت به کار پزشکی خصوصی مشغول نباشند، از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شد.

به گزارش ایلنا، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ دی ماه) مجلس شورای اسلامی سوال مسعود پزشکیان از بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان درخصوص عدم پایبندی به قانون برنامه و تعهد حین اخذ رای در بکارگیری نیروهای انسانی برای مدیریت دانشگاه‌های منتخب مطرح شد که در نهایت این نماینده پس از استماع توضیحات وزیر مربوطه، از پاسخ های وی به صورت مشروط قانع شد.

در این نشست، قالیباف پس از سوال مسعود پزشکیان از وزیر بهداشت و درمان خطاب به عین اللهی، گفت:  واقعیت قصه این است که در موضوع تضاد منافع با توجه به اینکه خود جنابعالی نیز این موضوع را مطلع هستید و نسبت به شما ارادت دارم و ندیدم و نشندیم که کار شخصی در این زمینه کنید اما در دوران وزارت جنابعالی و وزارت های گذشته یک سنت غلط در وزارت بهداشت وجود داشته ودارد که این تضاد منافع مشکلات مذکور را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: قطعا همه باید تلاش کنیم و ما در مجلس نیز باید به مسئله حقوق برای پزشکان بالینی در بیمارستان های دولتی که تنها در این بیمارستان ها کار می کنند، توجه کنیم، همچنین باید از زحمات وزارت بهداشت و درمان از ابتدای کار دولت در بحث کرونا تشکر کرد چرا که انصافا این وزارتخانه از پرستاران تا پزشکان توانست بیماری را جمع و مدیریت کنند.

گفتنی است زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس در تشریح سوال پزشکیان از وزیر بهداشت گفت: جناب آقای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قبل از رأی اعتماد در کمیسیون تخصصی و صحن علنی تعهد کلامی دادند که در دانشگاهها و مدیریت های آن بر مبنای قانون برنامه عمل خواهند کرد و بحث تمام وقتی و تلاش در سیستم‌های دولتی تحت مدیریت خود را توسط افرادی که معتقد به قانون و عامل به آن هستند و منافعی در خصوصی نداشته باشند اعمال خواهند نمود. متاسفانه با انتخاب روسای دانشگاه تهران که فعال در خصوصی و سهامدار در آن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول بازرسی و ... که همگی خلاف تعهد و خلاف بیّن قانون می باشد و قابل قبول نیست.

انتهای پیام/
بهداشت و درمان قانون وزارت بهداشت وزارتخانه وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر