کد خبر: 1157432 A

صباغیان در اخطار قانون اساسی مطرح کرد؛

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور گفت: در گزارش‌های عملکرد دولت‌های گذشته باید درباره وضعیت آسیب‌های اجتماعی با توجه به اهمیت آنها نیز توضیحاتی داده شود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز و بافق در جلسه علنی امروز (۲۵ آبان) مجلس شورای اسلامی در اخطاری به استناد بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی و مواد ۴۳ و ۴۴ و ۴۵ آیین نامه داخلی به گزارش "شاخص‌های اقتصادی عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم" کمیسیون اقتصادی اشاره کرد و گفت: امیدواریم چنین رویه ای برای همه دولت ها رقم بخورد تا زمان تحویل دولت، مردم و نمایندگان بدانند که با چه شاخص هایی دولت تحویل گرفته شده و با چه شاخص هایی تحویل داده شده است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: در این گزارش دولت پیرامون رشد اقتصادی ۲ یا ۴ درصدی و یا آمار بیکاری ۲۰ درصدی در هنگام تحویل آن از دولت دوازدهم توضیح داده است، اما با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی و اهمیت آنها بهتر است که درچنین گزارش هایی درباره آمار اعتیاد، طلاق، تعداد زندانیان و سرقت نیز توضیحاتی ارائه دهد.

وی یادآور شد: کمیسیون اقتصادی یا سایر کمیسیون های مجلس می توانند این گزارش را تکمیل کنند و درباره وضعیت اجتماعی که می تواند در آینده بُعد نظارتی مجلس را قوی تر کند، گزارش دهند.

انتهای پیام/
آسیب های اجتماعی جلسه علنی دولت شاخص قانون اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر