کد خبر: 1152904 A

معاون قضایی دادستان کل کشور به تشریح جزییات بازدید سه ساعته رئیس قوه قضائیه از انبار مرکزی سازمان اموال تملیکی در تهران پرداخت.

به گزارش ایلنا، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در گفت‌و‌گو با خبر ۲۱ در تشریح جزییات بازدید سه ساعته صبح جمعه رئیس دستگاه قضا از انبار مرکزی سازمان اموال تملیکی در تهران، گفت: سازمان اموال تملیکی در تهران و سراسر کشور مسئولیت جمع اوری اموالی را دارد که عمده آن‌ها کالاهای متروکه و قاچاق هستند. علت رسوب این کالاها؛ بخشی ساختاری که نیاز به اصلاح قوانین دارد و بخشی اجرایی است.

 معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: بعد از بازدید سه ساعته رئیس دستگاه قضا، نمایندگان دستگاه‌های مختلف حاضر شده و صورتجلسه‌ای را تنظیم و ستادی را حسب دستور رئیس دستگاه قضا تشکیل دادیم که آن‌هایی که می‌شود در کوتاه مدت (ضرب الاجل دو هفته ای) این موضوع را ساماندهی کنیم.

عمرانی همچنین افزود: مشکل سازمان اموال تملیکی بغرنج بوده و طول درمان می‌خواهد، ما تا زمانی که این درمان انجام شود پای کار هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: دستگاه‌هایی که عضو هستند دائما در این ارتباط مسئولیت دارند. شائبه‌هایی است که سازمان تملیکی باید با صدور احکام این کالاها را بفروشد تا رسوب نکند، نبود سامانه جامع که کشور از آن رنج می‌برد و شناسه کالایی که باید از بدو ورود کالا تا روز آخر باشد بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.

انتهای پیام/
معاون قضایی دادستان کل کشور سعید عمرانی سازمان اموال تملیکی انبار سازمان اموال تملیکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر