کد خبر: 1152260 A

طغیانی در تذکر شفاهی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس با انتقاد از اینکه قانون هوای پاک در کشور اجرا نمی شود، گفت: در آستانه فصل سرما آلودگی هوا به بالاترین حد خود رسیده و این در حالی است که مواد قانون هوای پاک رعایت نمی شود و فقط ۱۰ درصد واحدهای صنعتی اطلاعات آلایندگی خود را وارد سامانه می کنند.

به گزارش ایلنا، مهدی طغیانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با اشاره به موضوع آلودگی هوای کلانشهرها بیان کرد: متاسفانه وضعیت آلودگی هوا در کلان شهرها و به ویژه شهر اصفهان مختص به مقطع و فصل خاصی نیست و طبق گزارش های واصله اصفهان ۶۲ روز هوای ناسالم را تجربه کرده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون هوای پاک برای تک تک دستگاه ها وظیفه مشخص تعیین کرده است، گفت: در تبصره ۳ ماده ۱۱ قانون هوای پاک آمده که تمامی واحدهای تولیدی بزرگ و متوسط باید به صورت برخط اطلاعات زیست محیطی و  آلایندگی خود را در سامانه وارد کنند.

وی افزود: براساس گزارش اداره محیط زیست اصفهان فقط ۱۰ درصد واحدهای صنعتی این کار را انجام می دهند و سایر واحدها اطلاعات خود را وارد سامانه نمی کنند. همکاران عزیز ما در قبال سلامت مردم مسئولیم و باید نظارت ویژه ای بر روی اجرای قانون هوای پاک داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: آمارها نشان می دهد سالیانه ۳۰ هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می شوند در حالی که آمار کرونا پس از ۲ سال به این حدود رسیده است. از رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست تقاضامندم هرچه سریع تر نسبت به این مسئله راهکار عملیاتی داشته باشند.

انتهای پیام/
طغیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر