کد خبر: 1151698 A

وحیدی در نشست قرارگاه مقابله با کرونا:

وزیر کشور تاکید کرد:فت: بازگشایی مدارس نیز برابر همان ابلاغ‌هایی که قبلا شده است و مسئولان وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده‌اند عمل خواهد شد یعنی با حفظ پروتکل‌ها و با حفظ شرایط فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک، به شکل ترکیبی حضوری و مجازی انجام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، احمد وحیدی، در پایان نشست قرارگاه مقابله با کرونا که ظهر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: موضوع جلسه قرارگاه در خصوص نگرانی درباره بروز پیک ششم بود. با توجه به اینکه ۲۲ شهر ما قرمز شده‌اند و امکان دارد شهرهای دیگری نیز در این شرایط قرار بگیرند، بنابراین کاملا باید نسبت به بروز پیک ششم حساس باشیم.

وی ادامه داد: همچنین درباره تامین و تقویت طرح شهید سلیمانی از حیث مراقبت‌ها، غربالگری‌ها، تست‌های سریع و PCR، بیماریابی و… تاکید و قرار شد این طرح توسعه پیدا کند و اکیپ‌های خاصی از طریق این کمپ اعزام شوند تا بتوانند با کمک افراد، بیماری در محل کنترل شود. این طرح در شهرهای با وضعیت نارنجی نیز اجرایی خواهد شد تا این شهرها در وضعیت قرمز قرار نگیرند.

وزیر کشور افزود: از طرف دیگر با توجه به نگرانی‌هایی که در خصوص ورود پیک ششم وجود دارد، مقرر شد محدودیت‌هایی که تاکنون وجود داشته تغییری در آن ایجاد نشود مگر اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاداتی مطرح شده و در آنجا تصمیم‌گیری صورت بگیرد. بنابراین همه محدودیت‌ها تا رفع نگرانی از ورود پیک ششم ادامه خواهد داشت.

وحیدی با بیان اینکه یکسری موضوعات دیگر در این جلسه مطرح شد، تصریح کرد: همچنین در این جلسه درباره مواردی که لازم است تا از ورود پیک ششم جلوگیری شود، صحبت شد و قرار شد تا این زیرساخت‌ها توسعه پیدا کند. با تصمیماتی در این گرفته شد که برخی از آن‌ها اجرایی خواهند شد و برخی نیز در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و بررسی می‌شود.

وی درباره لغو منع تردد شبانه نیز گفت: محدودیت تردد شبانه در ستاد ملی کرونا مصوب شده است و لغو آن باید در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود و در آنجا تصمیم‌گیری صورت گیرد. طبیعتا نقطه نظرات دوستان در قرارگاه جمع‌بندی شده و در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح خواهد شد.

وزیر کشور همچنین درباره فعالیت اصناف از ۱۲ شب به بعد یادآور شد: در خصوص این موضوع هیچ تغییری ایجاد نشده و هر آنچه که پیش از این مصوب شده بود، برقرار است و ما هیچ محدودیت خاصی را کاهش ندادیم. البته تزریق دو دوز واکسن برای اصناف ضرورت دارد و باید از اول آبان این موضوع از طریق اتاق اصناف کنترل می‌شد و این کار انجام شده است.

وحیدی درباره بررسی طرح هوشمند محدودیت‌ها که به صورت پایلوت در سه استان انجام شده بود، بیان داشت: این طرح در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و قزوین به صورت پایلوت انجام شد. خدا را شکر نتایج خوبی را تاکنون کسب کرده‌ایم البته نیازمند الصاق سامانه‌های دیگر در این طرح هست که در این خصوص تصمیم‌گیری شده و قرار است این سامانه‌ها نیز به این طرح بپیوندند و انشاالله در سراسر کشور نیز اجرایی خواهد شد.

وی همچنین درباره بازگشایی مدارس نیز گفت: بازگشایی مدارس نیز برابر همان ابلاغ‌هایی که قبلا شده است و مسئولان وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده‌اند عمل خواهد شد یعنی با حفظ پروتکل‌ها و با حفظ شرایط فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک، به شکل ترکیبی حضوری و مجازی انجام خواهد شد.

وزیر کشور درباره بازگشایی مدارس در شهرهای قرمز تاکید کرد: در شهرهای قرمز مطابق با پروتکل‌های شهرهای قرمز صورت خواهد گرفت چرا که در این شهرها محدودیت‌ها بیشتر است و بر اساس پروتکل‌هایی که در خصوص شهرهایی که دارای وضعیت قرمز هستند، عمل شود.

 

انتهای پیام/
بازگشایی مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر