کد خبر: 1149735 A

سفیر یمن در دیدار با مراجع عظام تقلید در قم مطرح کرد؛

سفیر جمهوری یمن در تهران، روز گذشته در سفری یک روزه به شهر مقدس قم، با علماء و مراجع تقلید، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه خبری العالم، ابراهیم الدیلمی، سفیر جمهوری یمن در تهران در سفری یک روزه به شهر مقدس قم با علما و مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ملاقات با آیت‌الله حسین نوری همدانی، ایشان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، ضرورت بقاء امت اسلامی را اتحاد و همبستگی و جهاد در مقابل استکبار عنوان نموده و مردم یمن و پیروزیهای آنها به رهبری سید عبدالملک الحوثی را نمونه بارز از این مقاومت عنوان و سکوت مسلمانان و جامعه جهانی در برابر جنایت‌های صورت‌گرفته در یمن را تقبیح کردند.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی نیز ضمن برشمردن ضرورت جهاد در برابر بدخواهان ودشمنان امت اسلامی، لزوم همراهی و یاری به مردم یمن را در این عرصه گوشزد کردند.

در دیدار با آیت‌الله علیرضا اعرافی، رئیس حوزه های علمیه کشور، ایشان ضمن برشمردن ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های علمیه، آمادگی حوزه را برای همکاری و تبادل علمی با مراکز دینی در یمن و استفاده از ظرفیت حوزه علمیه برای گسترش روابط بین دو کشور گوشزد نمودند.

ابراهیم الدلیمی، سفیر یمن هم ضمن ابلاغ سلام سید عبدالملک بدرالدین الحوثی به آیات عظام و ابراز خرسندی از این ملاقات‌ها، به تشریح وضعیت یمن و همراهی مردم مقاوم این کشور با محور مقاومت به‌رغم محاصره هفت‌ساله و مشکلات موجود اشاره کرد.

وی لزوم افزایش همراهی و کمک به این بخش مهم محور مقاومت را باعث تقویت روابط بین دو کشور در برابر ائتلاف سعودی-آمریکایی عنوان و جمهوری اسلامی ایران را تنها حامی مردم یمن در برابر این تجاوز و ستمگری معرفی کرد.

انتهای پیام/
الحوثی تجاوز حوزه علمیه قم یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر