کد خبر: 1141236 A

معاون اول قوه قضاییه بر ضرورت توجه به تکالیف مقرر در سند تحول تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، آیین معارفه معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق معاون اول قوه قضاییه و برخی مسئولان قضایی برگزار شد.

در این آیین ضمن قدردانی از محمدحسین فروزان‌ مهر، ابراهیم شاهرخیان مدیرکل بازرسی استان تهران با حکم ریاست دستگاه قضا به‌عنوان معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه معارفه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصدق در ابتدای این آیین با بیان اینکه زمان بسیار با سرعت در حال سپری شدن است، گفت: کسانی در این عرصه موفق هستند که بتوانند از عمر و لحظات خود استفاده کنند.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: این توفیق نصیب شماها و ما که به عنوان کارگزار در نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنیم، شده است. خواسته‌های مردم از شما کارگزاران، از نعمت‌های خداوند است که نصیب شما شده است و نباید خسته شد.

مصدق در ادامه تصریح کرد: قاضی، مدیردفتر و منشی شعبه و همه ما باید محاسبه کوچکی با خود انجام دهیم که چه مشکلی از مردم را حل کرده ایم.

معاون اول قوه قضاییه عنوان کرد: افتخار ما آن است برخی از قضات تا پاسی از شب پرونده را به خانه می‌برند و رای می‌دهند. این وظیفه اصلی ماست که ارباب رجوع را به عنوان ارباب تلقی کنیم و فرقی نمی‌کند که متهم، شاکی و مطلع باشد.

وی خاطرنشان کرد: ارباب رجوع یعنی صحبت با کسی که، ولی نعمت ماست. مردم، ولی نعمت کارگزاران هستند و اساسا کارگزاران آمده‌اند که برای مردم خدمت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در این جلسه جمع شده‌ایم که از مدیری از مدیران قوه قضاییه تکریم کنیم که در طول این دو سال و اندی زحمات بسیار کشیدند. مهندس فروزان مهر با همکاران خود واقعا تلاش کردند که معاونت مالی پشتیبانی و عمرانی قوه را نظام‌مند کنند و این کار را انجام دادند.

معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: یکی از معاونت‌های بسیار مهم و اثرگذار قوه قضاییه به ویژه در این مقطع، این معاونت است و آقای فروزان مهر زحمات زیادی کشیدند که از ایشان و همکاران وی تشکر می‌کنم و آرزوی موفقیت برای ایشان در سمت جدید در سازمان برنامه و بودجه دارم.

مصدق گفت: امروز به جای ایشان مدیری دیگر از مدیران قوه قضاییه معرفی می‌شوند و امیدواریم همچنان مثل سابق موفق باشند.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: برای انتخاب مدیران مجموعه با افراد مختلف مشورت می‌کنیم و شاید برای انتخاب معاون مالی و پشتیبانی بیش از ۲۰ گزینه مطرح و معرفی شده بود و پس از انجام بررسی‌ها در نهایت با مشورت ریاست قوه قضاییه، روز چهارشنبه به این نتیجه رسیدیم که آقای شاهرخیان سکان هدایت را بر عهده گیرند.

ضرورت توجه به تکالیف مقرر در سند تحول در رابطه با موضوعات مرتبط با این معاونت، ضرورت توجه به محورهای شش گانه مندرج در حکم ریاست قوه، ضرورت برنامه ریزی در راستای اجرای تکالیف قانونی این معاونت به صورت روشن و هدفمند و ذکر زمان مشخص برای اجرای این برنامه ها، همکاری با سایر معاونت‌ها از مهم‌ترین انتظارات معاون اول قوه قضاییه از معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه بود.

 مصدق همکاری میان معاونت‌ها را یک اصل در دوره تحول و تعالی دانست و گفت: نکته بسیار مهم که انتظار ما از معاون مالی پشتیبانی است توجه ویژه به رفاه کارکنان قضایی و اداری است. از معاون مالی انتظار داریم که این بنیان را ادامه دهند تا برنامه خوبی برای ۱۴۰۱ داشته باشیم.

معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: انتظار داریم هر رفاه مالی و هر موضوع رفاهی که در هر شهرستانی که در نظر گرفته می‌شود برای همه به صورت منصفانه و عادلانه در نظر گرفته شود.

وی گفت: یکی از مسائل اصلی ما آن است که باید توجه ویژه از نظر امکانات و معیشتی نسبت به صف و ستاد داشته باشیم.  

وی با تاکید بر لزوم تعامل ویژه با دولت و مجلس گفت: این موضوع، در دستور کار ما قرار دارد. ریاست قوه قضاییه دستور دادند که حتما باید کمیته‌های مشترک با مجلس و دولت داشته باشیم و امروز مجلس آمادگی کامل برای رفع تنگناهای قوه قضاییه دارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: همه ما هم وظیفه داریم رئیس قوه قضاییه را برای انجام این تکالیف و ماموریت‌ها یاری کنیم.

انتهای پیام/
معاون اول قوه قضاییه سند تحول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر